Dox adında yıldız

Katif kentinde patlama

3 yeni iPad modeli geliyor

O dünyanın en yakışıklısı

Zaman yönetimi ve stresle baş edebilme

Sağlık ve Yaşam 13 Nisan 2016

Zaman yönetimi ve stresle baş edebilme

Günümüz dünyası sürekli gelişim göstermektedir. Hayatımız sürekli hızlanmakta ve zamanımızı yettirmekte zorlanmaktayız. Bunun nedeni etkin zaman kullanmayı bilmemekten gelmektedir. Zamanı etkin kullanmak ve bu süreçte stres unsuruyla başa çıkmak tamamen kişinin elindedir.

Stres bizi yavaşlatan ve demorolize eden bir unsurdur. Stresle baş edebilmek için gergin ortam ve durumlardan uzak durmak en etkili çözümdür. Ama ne yazık ki bazen bu kişinin elinde olmayabilir. İşte burada zaman yönetimi ve stresle baş edebilme unsurunu göz önüne almaktayız. Zamanımızı etkin kullanmak güne erken başlamak ve onu dolu dolu geçirmeye çalışmaktan geçmektedir. İstemek başarmanın yarısıdır. Kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlayıp gününüzü planlayabilirsiniz. Böylelikle ne yapacağınız planlandığı için stresten uzak olur ve zamanınızı etkin kullanırsınız.

Zaman sizi değil siz zamanı elinizde şekillendirmeye başlarsınız. Hobilerinize kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırarak günün iş stresinden kurtulabilir deşarj olmak için çeşitli aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Bazen bir film bazen bir kitap şehir kargaşasından kaçıp yapacağınız bir gezinti sizi yepyeni bir insan yapabilir olumsuz düşüncelerinizden sizi alıp bambaşka diyarlara götürebilir.

Zaman yönetimi demek bir dakikayı bile boş geçirmemek demek değildir zaman yönetimi demek yatağa yatıp yastığa başınızı koyduğunuzda o gün içerisinde yapılacak işleri tamamlayıp tamamlamadığınızı düşünmektir. Şayet tamamladıysanız o zaman zamanınızı etkin bir şekilde kullanmayı öğrendiniz demektir. Ve bu durum sizi dünyanın en huzurlu insanı yapmak için yeterlidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.