23 Dogs That Know a Thing or Two About Extreme Sports

Soyuz uzay aracı, Kazakistan’dan fırlatıldı

Bu yıl Türkiye turizmde rekor kırabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi nasıl yapılır ?

Yılın ilk Oscar’ı Jackie Chan’a verildi

Sinema 2 Eylül 2016

Yılın ilk Oscar’ı  Hong Konglu oyuncu ve dövüş ustası Jackie Chan’a verildi.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, oyuncu, yazar, yönetmen ve dövüş ustası 62 yaşındaki Chan’ı, sinema dünyasındaki “olağanüstü başarılarından” dolayı onur ödülüne layık gördü.

Çin’deki iç savaştan kaçan ve Hong Kong’a sığınan bir ailenin çocuğu olarak 1954’te dünyaya gelen Chan, oyunculuk kariyerine henüz beş yaşındayken başlamıştı. Dövüş sanatları ve akrobasi eğitimi alan Chan, 1978’teki “Snake in the Eagle’s Shadow” filmiyle dünya çapında ün kazanmıştı.

Jackie Chan

Çok sayıda albüm de çıkaran Chan, 150’den fazla filmde rol almıştı. Forbes dergisi, geçen yıl yaklaşık 61 milyon dolar gelire sahip Chan’ın en çok kazanan aktörler arasında yer aldığını duyurmuştu.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin , bu yılki diğer onur ödüllerine 1963’te “Lawrence of Arabia” filmiyle En İyi Film Kurgusu alanında Oscar kazanan Anne Coates, yönetmen Lynn Stalmaster ve belgesel yapımcısı Frederick Wiseman’ı layık gördü.

Onur ödülleri, kasım ayında yapılacak bir törenle sahiplerine teslim edilecek.

Jackie Chan 2

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2009 yılından bu yana “Governors Ödülleri” olarak da bilinen onur Oscarlarını dağıtıyor.

Onur Oscarına layık görülenler arasında Lauren Bacall, Angelina Jolie, Oprah Winfrey ve Steve Martin de bulunuyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.