İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Avrupa’da yine kuş gribi alarmı verildi

Çin’den Mars atlımı…

Sağlığımızı biz çağırabilir miyiz?

Yabancı yatırımlar devam ediyor

Sosyal Haber 18 Mart 2016

Yabancı yatırımlar devam ediyor

Türkiye yabancı yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

Son dönemlerde yaşanan terör saldırılarına rağmen birçok yabancı menşeli firma Türkiye’den vazgeçmedi.

Yabancı yatırımcılar son 3 ayda Türkiye’de otomotiv başta olmak üzere, turizm, inşaat, ulaşım gibi kritik sektörlerde milyar dolarlık yatırımlar yapma kararı verdi.

Sadece dün iki yabancı firma Türkiye’de yatırım için kolları sıvadı.

4 milyar Euro cirosu ile dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden Fransız Servier, Batı Avrupa’daki üretiminin bir bölümünü Türkiye’ye taşıma kararı aldı.

2014 konsolide cirosu 4 milyar euro seviyesinde gerçekleşen, 146 ülkede 21,400 çalışanıyla Servier, Fransa’nın en büyük bağımsız ilaç şirketi.

Rheinmetall da, Türkiye’de tekerlekli araçlar için ikinci bir ortak girişim kurmaya hazırlandığını kamuoyuna duyurdu.

Füze savunma sistemleri üreticisi MBDA’nın CEO’su Antoine Bouvier de hava savunma alanında olası işbirliği konusunda Türkiye ile görüşmelere tekrar başladığını açıkladı.

Japon otomotiv üreticisi Toyota, Sakarya’daki fabrikasına 350 milyon Euro’nun üzerinde yatırımla yeni bir modelin üretimine başlayacağını bildirdi.

Kanadalı tren ve uçak üreticisi Bombardier, Türkiye’de demiryolu projelerine yerli ortak ile birlikte katılacak ve yüksek hızlı tren üretimine yönelik teknoloji transferi için 100 milyon dolar yatırım yapacak.

Mercedes-Benz Türk Aksaray’daki fabrikasındaki üretim kapasitesini 113 milyon Euro’luk yatırımla ikiye katlayacak.

Koreli Hyundai de Türkiye’de küçük SUV üretmek için düğmeye bastı. Hyundai Assan 150 milyon dolarlık yatırımla yeni SUV modelini üretecek.

Almanya’da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan HOMES firması, Çeşme’deki 30 milyon Euro’luk ilk yatırımının ardından yeni yatırımlar için düğmeye bastı.

HOMES, Türkiye’de gayrimenkul sektörüne 200 milyon Euro, Körfez ülkelerinin büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group da, Türkiye’ye 700 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıkladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.