İletişim teknikleri

Çin’de 60 yaş ve üzeri nüfus

Turkcell T70 Özellikleri

Ahde Vefa

Windows 10’da Kamera Kullanımı Nasıl Kapatılır?

Teknoloji 11 Eylül 2016

Windows 10’un kullanımının artması ile birlikte yapılmak istenen ve yapılamayaniçin de sorular oluştu.

Bu sorulardan biri de kamera kullanımı kapatma, peki nasıl yapılır. Kişilerin bu konuda denetim yapabilmesi mümkündür. Windows 10 sistemi uygulamalara otomatik olarak kamera kullanma yetkisi verilebilmektedir.

Bu konu için kullanıcılar hem kontrol sağlamak hem de hangi uygulamaların kamera kullandığını görebilmek için ayarlar üzerinden kontrolleri gerektiği gibi ayarlaması gerek. Bu sayede kişiler kamera sorununu sorun yaşamadan kolaylıkla çözebilir. Bu konuda ki işlemleri gerçekleştirmek için ilk olarak Windows 10 ayarlar bölümüne giriş yapılması gerekir.

Ayarlar bölümünden gizlilik bölümü seçilmelidir. Gizlilik bölümüne giriş yaptıktan sonra bir ekran açılır; Bu menü üzerinden yapacağınız kamera seçimi sonrasında sağ tarafta kamera ayarları adında bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadan hangi uygulamaların kamera kullandığı hangilerinin kullanmadığı görülebilir.

Dilerseniz ya da mecbur kalırsanız uygulamalar için tek tek kamera izni verebilir ya da dilerseniz de kamera kullanımını tamamen kapatabilirsiniz buradan. Fakat bu konuda size bir de tavsiye de bulunmak isteriz lütfen bu işlemleri yaparken sağı solu karıştırmayın çünkü yanlışlıkla bir şeyleri değiştirip sıkıntı çekebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.