WhatsApp yasaklandı

Save the Children

Paypal çekildi

İspanya seçime gidiyor

Windows 10’da Geri Bildirim İsteği Nasıl Engellenir?

Teknoloji 11 Eylül 2016

Windows 10 işletim sisteminin gelmesiyle birlikte bu sistem hakkında sorun ve istekler oluştu, bu sorunlardan biri geri bildirimleri engellemek. Bu sorunun çözümü konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım.

Windows 10 işletim sisteminde bilgiler kullanıma bağlı olarak raporlanır fakat kişiler isterse bunu iptal edebilir. Windows 10 işletim sistemini kullanan kişiler Microsoft tarafından yürütülen programa otomatik olarak dahil oluyorlar bu yüzden de geri bildirim programından çıkabilmesi de mümkündür .

Kullanımınıza bağlı olarak hiç bir verinin bilgisayar tarafından Microsoft’a gönderilmesini istemiyorsanız ve bunu engellemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin. Sistem ayarlarından gerekli işlemleri yapılabilmektedir.

Geri bildirimleri engellemek istiyorsanız ilk olara Windows 10 ayarlar bölümüne giriş yaparak buradaki gizlilik seçeneğini seçin.

Gizlilik seçeneğine bastıktan sonra ekranın sol tarafında yer alacak menü bölümüne girerek buradaki geri bildirim ve tanımalar bağlantısını açmanız gerekmektedir. Bu işlem de yapıldıktan sonra ise bu konu ile ilgili bilgileri istediğiniz gibideğiştirebilirsiniz yani artık işin son kısmına geldiniz.

Geri bildirim almak istemeyen kişiler bunu yapmak için son olarak en üst bölümde bulunan hiçbir zaman seçeneğini seçmesiniz. Böylece istekleri engellemiş olursunuz. Bu makaleyi okuyan herkese teşekkürler. İyi engellemeler…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.