Kurumsal Yapısıyla Profesyonel Hizmet Veren Yardım Derneği

Ubernet Nedir?

Elles, Türkiye’yi bütün dünyaya anlatmaya devam edecek

Nokia’dan Yep Yeni Telefon !

Vladimir Klitçko boksu bıraktı

Spor 4 Ağustos 2017

Eski Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Vladimir Klitçko boksu bıraktı.

Anthony Joshua ile yaptığı son unvan karşılaşmasından sonra kariyeriyle ilgili nihai kararını vermek için kendine zaman ayırdığını söyleyen Ukraynalı boksör amatör ve profesyonel boksta bütün unvanları kazanmış olmanın rahatlığıyla spordaki kariyerine son verip yeni bir kariyere hazırlanacağını, belirtti.

41 yaşındaki eski boks şampiyonu, kariyerinin bu kadar uzun ve başarıyla süreceğini tahmin etmediğini ve aktif spor hayatı boyunca kendisine güç ve destek veren herkese müteşekkir olduğunu dile getirdi.

Boks tarihinin en başarılı isimlerinden biri olan Vladimir Klitçko amatörlük kariyerini 1996 Atlanta Olimpiyatlarında altın madalya kazanarak kapatmış, profesyonel olduktan sonra da 2000 – 2003 ve 2006 – 2015 yılları arasında dünya ağır sıklet boks şampiyonu unvanını başarıyla korumuştu.

Dünyanın dört büyük boks federasyonunun da şampiyonluk kemerini takan Klitçko efsanevi Joe Louis’den sonra dünya şampiyonluğu unvanını en uzun süre koruyan ikinci boksör unvanını da almıştı.

Vladimir Klitçko çıktığı 69 profesyonel maçın, 54’ü nakavtla olmak üzere 64’ünü kazanmış, 29 kez de dünya şampiyonluğu için ringe çıkarak rekor kırmıştı.

Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.

Okan Baykan 4 Ağustos 2017

Vladimir Klitçko en sevdiğim boksördü televizyon kanallarında çokça final maçını izledim. Boksu bırakması bizler için oldukça kötü oldu

Ahmet Tulgar 4 Ağustos 2017

Boks severleri üzecek bir haber, çokça maçlarını izlemişliğim vardır. Spordaki kariyerine son vermesine üzüldüm.

Vedat Bey 4 Ağustos 2017

Boks camiası gerçekten üzgün. Böyle bir efsanenin bu sporu bırakması hayranları için kötü oldu..

kadir yiğit 4 Ağustos 2017

Beyaz tv’de boks gecelerinin vazgeçilmeziydi benim gözümce.. 4 yıl kadar boks hayatım oldu,ve bu adamı izlerken taktikleri ve hızını hep hoşuma gitmekteydi. Boksu bırakması gönlümce kötü oldu..

Mert HIZMALI 6 Ağustos 2017

Büyük efsane, hep iyi hatırlanacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.