This Artists Instagram Feed Is the Most Horrifying Thing You’ve Ever Seen

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 1300 TL AYLIK

Hiroşima felaketinin üzerinden 71 yıl geçti…

Dijitalleşme Süreci

Türkiye’de dikkat eksikliği oran

Sosyal Haber 18 Mart 2016

Türkiye’de dikkat eksikliği oran

DİKKAT EKSİKLİĞİ SORUNUNA BİLİNÇALTINDANIZDAN ÇÖZÜM

Dikkat eksikliği kısaca odaklanamama verilen görevleri bitiremeden bırakma ve konsantrasyon eksikliği olarak tanımlanabilir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu çocukluk çağında ortaya çıkmakta olup özellikle okul hayatında sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.

Erkek çocuklarda daha çok hiperaktivite bozukluğu görülürken kız çocuklarında ise dikkat eksikliğine daha fazla rastlanmaktadır.

Türkiye’de dikkat eksikliği oranı 12,7 civarındadır. Dikkat eksikliği okul hayatını sosyal yaşamı ve iş hayatını etkileyen bir bozukluk olarak kabul edilmektedir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde ergenlik ve yetişkinlikte de devam eden bu rahatsızlık kendiliğinden düzelmez. Okul hayatında başarısızlığın en önemli nedenleri arasındadır.

Türkiye'de dikkat eksikliği oran 2

Türkiye’de dikkat eksikliği oranı bu kadar yüksek iken uygulanacak tedavi ve çözüm yöntemleri sonuç alma açısından büyük önem taşımaktadır.

Bilinçaltındaki değişim kalıcı olmaktadır.Bu yöntem Amerika İngiltere Avusturalya gibi ülkelerde 14 yıldır uygulanmakta olup hiç bir olumsuz yan etkisi bulunmamakta.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.