“Şiddet içeren aşırılık” askıya alındılar

Türkiye için yaptı

Sosyal medyada beğeni sayısı bir milyarı geçti

Kirpilerle vakit geçirmek…

Türkiye, Rus turistler için vazgeçilmez

Gezi & Seyahat 5 Haziran 2016

Türkiye, Rus turistler için en popüler seyahat noktalarından biri olma özelliğini devam ettiriyor.

Yaklaşan tatil sezonu ile birlikte, daha önce tatil için Türkiye’yi tercih eden  Rus turistlerin büyük kısmının, Antalya ve Alanya’dan vazgeçemediği görülüyor.

Rusya’da bireysel tatil planı yapanların Türkiye’ye yönelik ilgisinin sürdüğünü gösteren Rusya’nın önde gelen seyahat sitelerinden Momondo verilerine göre, Türkiye, yaklaşan tatil dönemi için Rus turistlerin en çok tercih edeceği ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

Rus turistlerin önümüzdeki tatil dönemi için en çok arama yaptıkları şehirler ise Antalya ve İstanbul oldu.

Ülkenin en popüler bilet sitelerinden Tutu.ru’da da seyahat açısından en çok tercih edilen şehirler arasında Türk şehirleri dikkat çekerken, site verilerine göre İstanbul, Prag, Paris ve Barselona’nın ardından en popüler 10 şehir arasında dördündü sırada yer alıyor.

Bir başka Rus seyahat şirketi OneTwoTrip verilerine göre de Rus turistlerin en çok ilgi gösterdiği seyahat noktaları arasında Antalya üçüncü, İstanbul ise beşinci sırada yer alırken, Türk Hava Yolları en çok tercih edilen hava yolu şirketleri ve Atatürk Havalimanı da en çok rağbet gören havalimanları listelerinde, sırasıyla beşinci ve altıncı sıralarda bulunuyor.

Rusların Türkiye’de tatil yapmaktan vazgeçmediğini rakamlar da gösteriyor. Ülkelerindeki uzun Mayıs tatilinde bireysel olarak tatile çıkan Rusların en popüler ikinci destinasyonu Antalya oldu.

Rusya’nın pek çok bölgesinden Türkiye’ye doğrudan uçuşları 5 havayolu şirketi gerçekleştiriyor, aktarmalı uçuşlar ise onlarca havayolu şirketi tarafından yapılıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.