Bilinçsiz diyet

Türkiye’den 3 şehir girdi

Harun Kolçak’tan sevindiren haber

Patent sayısında dünya 25.

Turizm başkenti hazır

Gezi & Seyahat 5 Nisan 2016

Turizm başkenti hazır

Türkiye’nin “turizm başkenti” Antalya’da, turizm sezonu için hazırlıklar tamamlanıyor.

Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçilerin yaklaşık 3’te 1’ini ağırlayan Antalya’da, turistik tesisler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler, sezon dışında kalan ayları, gelecek yerli ve yabancı konukları en iyi şartlarda ağırlamak için hazırlanarak geçirdi.

Turistik tesislerde yeni sezon hazırlıkları artık son aşamasına gelirken, Mayıs ayından itibaren havaların ısınmasıyla Antalya, dünyanın pek çok ülkesinden turistleri misafir etmeye başlayacak.

Yerel yönetimler de, sorunsuz bir turizm sezonunun geçmesi için özellikle sahil ve plajlarda hazırlık yapıyor.

Yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki mavi bayraklı Konyaaltı Plajı, yaz sezonu süresince 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sarısu mesire alanında, büfe, restoran, soyunma kabinleri, duş yerleri, lavabo, tuvalet, engelli alanlarını gözden geçirdi, peyzaj, çimlendirme çalışmaları yaptı ve şezlong yerleştirdi.

Tırmanıştan doğa yürüyüşlerine, kampçılıktan karavana alternatif turistik tesisleri ve alanlarıyla öne çıkan Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Mahallesi ve Olimpos’ta da, sezon öncesi belediye ekipleri tarafından, sahil temizliği, kış şartlarında bozulan yolların bakım ve onarımı, yürüyüş yollarının düzenlemesi yapıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.