50 kilometre uzunluğunda bir mağara kefşfetti

​Windows 10 race: Lenovo chases affordability with ThinkPad P50s, ThinkStation P310

RED PLAYSTATION CAFE

Yüzlerce personel alınacak

Temizlik ürünleri

Web Dünyası 27 Temmuz 2016

Temizlik ürünleri dediğimiz de eskiden aklımıza sadece bir kaç ürün gelirdi ve o ürünler de sadece bir kaç noktada kullanılırdı ama artık öyle değil her temizlik için farklı farklı ürünler var hal böyle olunca da her ürün hakkında insanların aklına binlerce soru geliyor.

Kestirmeden gitmek istersek tercih edilen ürünler kurumsal firmalar için yine bizim gibi güvenilir firmalar bireysel kullanıcılar için de kaliteli markalar. Piyasada satılan bulaşık deterjanlarının çoğunda yüksek düzeyde fosfat ve klor bulunur. Yanlışlıkla yutulursa çok önemli sağlık sorunlarına yol açar. Bu nedenle bulaşıklarınızın çok iyi durulanması gerekir.

Düşük düzeyde klor gazları tehlikesiz kabul edilse de bulaşık yıkama süreci boyunca, küçük miktarlarda dışarı verilen klorun etkisiyle oluşan solunum zorluğu, göz yanması, yorgunluk, baş ağrısı gibi semptomlara yol açabilir. Ucuz markaları kesinlikle tercih etmeyin, oranlara kısmen de olsa dikkat edin. Lavabo ve tuvalet açıcıların ana maddesi, cildi eritip geçebilecek özellikte aşındırıcı bir madde olan asittir.

Yanlışlıkla yutulursa iç dokuları yakarak mide ve bağırsak sistemine zarar verir. Sadece çocuklarınız için değil sizin içinde ciddi tehlike arz eder.

Cam temizleyicilerin çoğu su, amonyak ve biraz da mavi boya karışımından başka bir şey değildir. Amonyak içeren cam temizleyicileri fazlasıyla tahriş edici gazlar yayar ve kazara göze püskürtülürse zararlı olabilir. Burada da marka seçimi önemlidir.

Küf temizleyicilerde; deriyle teması ve solunması durumunda zararlı, yutulması durumunda ise ölümcül bile olabilecek fenol, kerosen, pentaklorofenol gibi kimyasallar ve pestisitler (zirai ilaç) bulunur. Bu ürünlerde göz, boğaz, deri ve ciğerler için tahriş edici olan ve insanlarda kanser yapıcı etkilerinden şüphelenilen formaldehit de bulunabilir. Oranlara ve markalara yine dikkat…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.