Zeyna çok değişti

Müzik dünyası yeni bir enstrümanla tanıştı!

Güvenlikli pasaportlar geliyor

Genç kızın uğradığı cinsel istismar

Tanıtım Videosu Hazırlama

Sinema 26 Ekim 2016

Tanıtım Videosu Hazırlama

Tanıtım videosu hazırlama çalışması son zamanlarda iki farklı şekilde yapılmaktadır. Birincisi bir firmanın kamera ve diğer film çekim aletleri ile yaptığı tanıtım videosu hazırlama çalışması, diğeri de masaüstü çalışma dediğimiz animasyon reklam filmi ya da infografik- tanıtım videosu hazırlama çalışmasıdır.

tanitim-filmi

Kamera çekimi şeklinde yapılan çalışmada amaç üretim alanlarını, yeni teknolojiyi göstermek ve firmanın ürettiği ürünleri fason yaptırıp yaptırmadığını ortaya çıkartmaktır. Fason üretim, yani dışarıdan sipariş üzeri yaptırılan ürün ya da hizmet kurumsal şirketler için yeterli görülmeyebilir; bu yüzden üretici firmanın kendi olanaklarını görmek isteyebilirler.

İşte tanıtım videosu hazırlama çalışmasının kamera çekim ile yapılan aşaması bu yüzden gerekli olabilmektedir. Tanıtım videosu olan bir firma çalıştığı paydaşlarına üretici bir firma olduğunu gösterebilir, bunu bu video sayesinde kolaylıkla kanıtlayabilir.

Masaüstü yapılan tanıtım videosu hazırlama çalışmalarında ise firmalar üretim alanlarını değil de, ürettikleri tekil ürünlere odaklanırlar. Ürününün kendi üretim süreci için çekim yaptıran bir firma ürettiği ürünün pazarlama aşamasında seyirci tarafından daha kolay izlenebilen, daha akıcı bir animasyon çalışması yaptırabilir.

İki şekilde de tanıtım videosu hazırlama çalışması firmalar için artık çok önem taşımaktadır.

Tanıtım Filmi Hazırlama

Tanıtım filmi hazırlama, ilk bahsettiğimiz kamera ile yapılan çekim çalışmalarına verilen isimdir. Eskiden film çalışmalarında pelikül (film) kullanıldığı için film kelimesi tercih edilirdi. Dijital teknolojinin gelişmesi ile birlikte film yerine video kelimesi kullanılmaya başlanmıştır. Tanıtım filmi hazırlama çalışmaları da artık dijital araçlarla daha uygun fiyatlarla yapılabilmektedir.
Tanıtım filmi hazırlama ve tanıtım videosu hazırlama çalışmalarında kullanılan malzeme aynıdır,  lakin iki farklı isim aynı süreci işaret etmek için kullanılmaktadır.


Havadan Çekim

Tanıtım videosu hazırlama çalışmaları ve tanıtım filmi hazırlama çalışmalarında bazı üretici firmalar üretim alanlarının büyüklüklerini gösterilmek için havadan çekim çalışması yaptırmaktadırlar. Sonuçta büyük bir araziyi kapsayan bir üretim alanına sahip olan bir firma bu lokasyon için büyük bir yatırım yapmış ve yapmaya devam etmektedir, bu yüzden bu firmalar için havadan çekim çalışmaları yaptırmak ve dolayısı ile bu yatırımı paydaşlarına göstermek zorunlu bir hale gelmektedir.

Havadan çekim çalışmaları fabrika ya da üretim alanının dışında yapıldığı gibi eğer mümkünse fabrika içinde yani üretim alanının içinde de yapılabilmektedir. Firma profili ve üretim alanının prezentabl olduğu düşünülürse havadan çekim çalışmalarını fabrika içinde yapmak da çok yararlı olmaktadır.

Havadan çekim, tanıtım filmi hazırlama, tanıtım videosu hazırlama çalışmalarınızda meyfilm.com’a girerek örnekleri inceleyebilir, meyfilm’in deneyimli ekibine bu konularda gönül rahatlığıyla kafanızdaki soruları sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.