Türk aşçılar, 27 altın,17 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı

Tetik Parmak Sendromu

iPhone 1 Milyar’a koşuyor

This Artists Instagram Feed Is the Most Horrifying Thing You’ve Ever Seen

Tanıtım Filmi Nedir? Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Haber 22 Ekim 2016

Tanıtım Filmi Nedir? Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi nedir sorusuna bir firmanın kendisini halihazırdaki iş ortaklarına ya da yeni potansiyel müşterilerine sunmak- göstermek için kullandığı dijital bir malzemedir, diye cevap verebiliriz. Tanıtım filmi çalışmaları diğer dijital pazarlama araçları ile birlikte;  web sitesi, profesyonel fotoğraf çekimi, katalog tasarım ve metin çalışmalar- desteklenerek bir sunum şeklinde projelendirilmelidir.

tanitim

Tanıtım filmi, kendinizi anlatmak için başvuracağınız 10.000 sayfalık bir metin çalışmasından bile daha etkili olabilir. Video izlemek bir şeyleri okumaya göre daha kolaydır, aslında tanıtım filmi post prodüksiyonu sırasında kullanılan seslendirme çalışmasının amacı da sizin bir şeyleri okumanıza gerek kalmadan firma hakkındaki bilgileri düzgün diksiyona sahip birisinden dinlemenizdir.
Bu durumda tanıtım filmi, firmanın kendisini sunmak istediği mecrada filmin sunulduğu kişinin neredeyse hiç emek sarfetmeden firma hakkında bilgilenmesini sağlamaktadır.

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi çekimi profesyonel bir ekip ve bu ekibin hakim olduğu ekipmanlarla yapılır. Bu çalışmanın genel hatlarını belirleyen en önemli unsur filmi yapılacak firmanın pazarlama profilidir.

Üretim odaklı bir firma üretimde kullandığı son teknoloji araçlara odaklanırken, bir nakliye firması son teknolojiyle donatılmış nakliye taşıma araçlarına odaklanacaktır. Bir satış- pazarlama firması kullandığı otomasyon cihazlarına, program dili kullanan bir yazılım firması ise yazılımın inceliklerine odaklanacaktır.

Tanıtım filmleri, genel olarak üretim bandına sahip olan endüstri sektörüne hitap etmektedir. Üretim binaları-araçları olmayan ya da üretim için kullandıkları harici bir alana sahip olmayan firmalar ofis içi görüntülerini ve ofis içi iletişim araçlarını göstermek isteyeceklerdir.

Bu yüzden bir reklam-pazarlama faaliyeti olan tanıtım filmleri aslında reklam filmi olarak da adlandırılabilir. Çünkü bu filmlerdeki amaç firma tanıtımıdır ve firmanın kendisini nasıl tanıttığı firmanın profiline bağlı ve bağımlıdır.

Tanıtım Filmi Çalışmaları

tanitim-1

Bir firma, hangi sektörde olursa olsun reklam- tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duyacaktır. Bu anlamda metin-imaj-fotoğraf ya da film bazlı içerikler oluşturmak zorundadır. Medya planlama ve satın alma faaliyetleri ve marka stratejisi oluşturulmuş bir firma belirli bir süreç içerisinde reklam faaliyetlerinin tümünü gerçekleştirmek ve hedeflenen duruma ulaşmak durumundadır.

Tanıtım filmi ise bir firmanın kendisini kısa sürede anlatabilmek için kullanabileceği çok etkili reklam faaliyetlerinden biridir.

Bütün dijital pazarlama süreçleriniz için meyfilm.com’un deneyimli çalışanlarına güvenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.