Obezler mi daha çok zayıflar mı ?

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü

ISO 10002 SİZE GEREĞİNDEN FAZLASINI HARCATMAZ

Trump az önce açıkladı! BIRAKIYOR…

Sihirli flüt

Sosyal Meydan 5 Aralık 2016

“Sihirli flüt” olarak dünya çapında ün kazanmış devlet sanatçısı Şefika Kutluer’in haftasonu Ankara’da verdiği konserdeki  performansı göz doldurdu.

Şefika Kutluer, adına düzenlenen festivalin  7’ncisi olan Ankara durağında, müzikseverlerle buluştu.

“Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı festivalin açılış konserinde, Wolfgang Amadeus Mozart’ın 239 yıldır gizli kalan konçertosu dünyada ilk kez Türkiye’de flüt sanatçısı devlet sanatçısı ve Avusturya Devlet Kültür Nişanı sahibi  Şefika Kutluer tarafından seslendirildi.

Sanatçıya, şef Vinicius Kattah’ın yönetimindeki Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası eşlik etti.

Eserin dünyadaki ilk kaydının yer aldığı albüm, şef Viniciua Kattah’ın yönetimindeki Tutti Mozart Orkestrası eşliğinde, Şefika Kutluer’in yorumu ile 2017 yılı başında tüm dünyada satışa sunulacak.

Kutluer, konser öncesi yaptığı açıklamada, “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı festivalin yedi sene önce başladığını ve bugünlere gelmesinden mutluluk duyduğunu söyledi.

Bu festivali eşiyle birlikte “iki kişilik bir ordu” olarak gerçekleştirdiklerinin altını çizen Kutluer, bu sene festivalin hem açılışını hem de 20 Aralık’taki kapanışını İstanbul’da gerçekleştireceklerini duyurdu.

Mozart hakkında yaptıkları akademik çalışmalarla ünlenen Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası, Mozart’ın ve annesinin mektuplarında bahsettiği 239 yıldır hiç çalınmamış konçertoyu, İsveç’teki bir kütüphanede bularak tarihin karanlık raflarından gün ışığına çıkardı.

12 Aralık’ta Paris’ten gelecek önemli Fransız piyanist ve besteci, “Klavyenin Kralı” unvanlı Stephane Blet ile Kutluer, klasikten caza bir repertuvar sunacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri  Armoni Mızıkası Orkestrası, 14 Aralık’ta Kutluer’e eşlik edecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin orkestrası eşliğinde, Cumhuriyetin 93. yılının kutlanacağı ve Atatürk ve silah arkadaşlarının anılacağı konserin geliri “Mehmetçik Vakfı”na bağışlanacak.

Festival, 19 Aralık Pazartesi akşamı sıra dışı bir konserle devam edecek. Şefika Kutluer ve Peter Breiner’in yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası’nın John Lennon’un “Imagine”i ile başlayacak konserde, pop dünyasının klasikleşmiş eserleri, “Beatles” ve “Elvis Presley”in unutulmaz parçalarının Barok tarzda klasik müziğe Peter Breiner tarafından uyarlanmış düzenlemeleri, Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası eşliğinde seslendirilecek.

Festival, 20 Aralık’ta İstanbul’da aynı konserle tamamlanacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.