Exclusive: Blues Traveler Premiere New Album, Share Real-Life ‘Whiplash’ Experience

Almanlar’dan büyük projelere övgü…

Windows 10’da Kamera Kullanımı Nasıl Kapatılır?

25 Pictures That Only People Who Have Worked at Carwash Will Understand

Save the Children

Sosyal Haber 16 Mayıs 2016

Çocuk haklarıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan “Save the Children” adlı sivil toplum kuruluşu, Türkiye’nin evsahipliğinde toplanacak birinci Dünya İnsani Zirvesi’nde çocuk sığınmacıların eğitimine odaklanılması çağrısı yaptı.

Merkezi Londra’da bulunan kuruluş, “Sığınmacılar için yeni bir anlaşma” başlıklı raporunda, 23-24 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek zirvede, uluslararası toplumun, çocuk sığınmacıların eğitimlerini sürdürmesi konusunun ele alınmasını talep etti.

Raporda hükümetlere, “yerinden edilen her bir çocuk için eğitim garantisi verilsin” ve “uzun süreliğine evlerinden edilenlere yönelik uzun dönemli çözümler sunulsun” tavsiyeleri yer aldı.

Raporla, çocukların eğitim hayatlarıyla ilgili sorumluluğun üstlenilmediği takdirde kayıp bir neslin ortaya çıkacağı uyarısı yapıldı.

Şiddet ve zulümlerden ötürü ülke içerisinde evlerinden edilenler ile sığınmacıların sayısında dünya genelinde bir artış yaşandığı belirtilen raporda,

“Çatışmalardan etkilenen bölgelerde yaklaşık 250 milyon çocuk yaşıyor. Dünya genelinde yerlerinden edilmiş 60 milyon kişinin yarısından fazlası 18 yaş altında.” bilgisi yer aldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.