Haftasonu nerede ne var?

New York’ta farelerle mücadele

Klasik Beyaz Bayan Gömlek Önerileri

O artık en iyi Üniversite değil

Saldırıya yetkililerden tepkiler geliyor

Sosyal Meydan 14 Mart 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki terör saldırısını “ahlaksız ve vicdansız olarak niteleyerek, terör örgütünün, güvenlik güçleriyle yaptıkları mücadeleyi kaybettikçe masum vatandaşları hedef aldığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının ardından yaptığı yazılı açıklamada, terörle mücadeleden taviz verilmeyeceği mesajı verdi.

Terörle mücadelenin  mutlaka başarıyla neticeleneceğini ve terörün dize getirileceğini vurgulayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Türkiye, bölgede yaşanan istikrarsızlık neticesinde son yıllarda törer saldırılarının hedefi olmaktadır. Terör örgütleri ve onları maşa olarak kullananlar, güvenlik güçleriyle yaptıkları mücadeleleri kaybettikçe, en ahlaksız, en vicdansız yollara başvurarak masum vatandaşlarımızı hedef almaktadır. Ülkemizin bütünlüğüne, halkımızın birlik ve beraberliğine kasteden bu saldırılar, terörle mücadele konusundaki azmimizi asla azaltmamakta, kararlılığımızı daha artırmaktadır.” dedi.

Mesajında, devletin teröre karşı meşru müdafaa hakkını her zaman kullanacağının altını çizen Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin, millet olarak birbirine kenetlenen kimliğiyle bu zor günleri de geride bırakacağını kaydetti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman da, yayınladığı mesajında,

“Acımız ve öfkemiz büyüktür, fakat geçmişte pek çok badireyi atlatmış olan devletimiz ve milletimiz böylesi saldırılar karşısında infiale kapılmama basireti, metaneti ve tecrübesine sahiptir” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Otobüs bekleyen sivilleri hedef alan teröristleri “gözü dönmüş insanlık ve vicdan yoksunu katiller” olarak nitelendiren Başbakan, saldırının Türkiye’nin huzur, birlik ve demokrasisine yapıldığını belirtti.

Başbakan, “Bu saldırılar karşısında milletçe birlik ve beraberliğimizi, sabır ve vakarımızı muhafaza etmek, terörün varmak istediği hedefe verilecek en doğru cevaptır.” dedi.

Başbakan Davutoğlu, bugünkü  Ürdün ziyaretini ise ileri bir tarihe ertelediğini kaydetti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da, sosyal medya aracılığı ile saldırıyı kınadı.

Kurtulmuş, “Saldırı ne geleceğe yönelik umudumuzu, ne kardeşlik bağlarımızı ne de demokrasiye olan inancımızı asla zayıflatamayacaktır” vurgusu yaptı.

Demokratik siyasete ve kardeşliğe daha da sıkı sahip çıkılacağını belirten Kurtulmuş; “barış içinde bir geleceği, esenlik yurdu bir Türkiye’yi kurmak için milletimizle beraber yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da, Ankara’daki patlamanın milletimizin ve ülkemizin birliğine yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da saldırıyı lanetleyerek;

“Ankara Kızılay’daki terörist saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır da, hain terör saldırısında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulundu.

Ankara’daki hain terör saldırısına ilişkin olarak muhalefet partileri de tepkilerini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “lanetlenmesi gereken bir terör eylemidir” ifadesini kullanırken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yaptığı açıklamada, “hiçbir terör saldırısının Türkiye’yi dize getiremeyeceğini” söyledi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.