Sevgilinize En Özel Hediyeniz Bizden

‘Afgan Kızı’ için yardım sözü verdi

THY’nin aktif büyüklüğü

Petro Poroşenko, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımla

Sakal ve Bıyık Ekimi nasıl yapılır ?

Güzellik 3 Eylül 2016

Sakal ekimi kimler için uygundur?

Köselik ya da seyrek ve dağınık sakal, nakil için en sık ihtiyaç duyulan sebeptir. Sakal ekimi, hormonların bazal seviyeye yerleştiği 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Ayrıca, favorilerini uzatmak isteyen, iki günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler için de bu işlem tercih edilir. Sakal ekim hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan erkeklere de uygulanabilir.

sakallı erkek resimleri 3

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Sakal Ekimi : Sakal, saç gibi değildir çünkü kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta bulunabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz. Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda, ekim, civardaki sakal sıklığında planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir.

sakallı erkek resimleri 2

Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400’er kök, favori bölgelerine 100’er kök, toplamda 1000 kök ekilmesi belirgin derecede görünüm değişikliği sağlar. Sakal ekimi işlemi, ensenin hemen üstündeki ince telli bölge veya kulak üstlerinden saç kökleri alınarak gerçekleştirilir. Sakal ekiminde, saç tıraşını kabul edenlere FUE, etmeyenlere FUT yöntemi uygulanır.

Sakal ekimi yapılan alt bölgenin , ensenin alt kısımları ve elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar da sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekilebilir. Yoğun sakal sebebiyle güzel görünmeyen bu alanlardan kök alımı, alanda kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

sakallı erkek resimleri

Bıyık ekimi nedir ve nasıl uygulanır?

Bıyık ekimi, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç köklerinin ekimidir. Ekimde kullanılan FUE yöntemiyle bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar doğal bir şekilde kapatılabilir.

FUE ile istenilen yerden, istenildiği kadar kıl kökü alınıp, belirlenen bıyık alanına, istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır. Alınan kökler, 0.6-0.7 mm’lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilir, bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi, kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz. Ekilen saç kökleri, ekildikten sonra da uzamaya devam eder. Ekimden 4-6 ay sonra, seyrek bıyık sahası varsa tekrar saç ekimi yapılabilir. Bıyık ekim işlemi, her ne kadar kısa ve pratik bir işlem olsa da, istenmeyen sonuçların engellenmesi için bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.