Başbakan son dakika açıklaması

Evlilik baskısı gören genç kızlar

Küresel ısınma tehdidi artıyor. 

Elie Weisel vefat etti

Sağlığımızı biz çağırabilir miyiz?

Sağlık ve Yaşam 31 Mart 2016

Sağlığımızı biz çağırabilir miyiz?

Yaşam boyu farklı yaş gruplarında beslenme şekli ve miktarı içeriği enerji seviyesi farklıdır. Ne kadar dikkatli ve ölçülü beslenilirse o kadar sağlıklı olunur. Sadece beslenmeye dikkat edilmesi de yeterli olmayabilir. Uyku saatlerinin düzeni çalışma temposundaki ahenk de yakalanmalıdır.

Bütün bunları uygulayabilmek kolay değildir.

Günlük yaşamın telaşı ile kişilerin üstlendikleri görevler bitmesi gereken işler sonuçlanması gereken durumlar kişileri telaşa sokmakla kalmayıp düzenli beslenme uyku gibi dikkat edilmesi gereken konuları kulak ardı ederek devam eder. Böylece sağlık hep ötelenir.

Zaman zaman diyet yapılsa da netice alınmadan bırakılır.

Aslında; sahip olunması gereken en önemli konu sağlıkken en ötelenen konu olduğu bilinen bir gerçektir. 

Sağlığımızı biz çağırabilir miyiz? Evet, çağırabiliriz ancak bunu tek başınıza gerçekleştirmek oldukça güçtür. Bunu başarabilmek için önce beyinde bitmesini sağlamalıdır. Yani kafanızın içinde kendiniz başaracağınıza inanırsanız netice alırsınız.

Bu da psikolojik bir desteği beraberinde getirir. Tıpkı sigara bırakmak gibi ya da tutkulu olduğumuz alışkanlıkları kıramadığınız durumlar gibidir.

Sağlığınızı hipnoz-cdleri.com sitesinden yardım alarak pekâlâ zorlanmadan koruyabilirsiniz.

Sağlığı çağırmak  kişinin kendisini sağlıklı olmayı aklına koymasıyla başlar. Kilo verme kararı almak sigarayı bırakmaya hazır olmak gibi. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.