Ünlü isimler askerliklerini nerede yaptı?

2018 yks puan ve sıralama hesaplama nasıl yapılır ?

Almanya’da Karadeniz rüzgarı

Ara Güler için fotoğraf müzesi kuruluyor

Şafak Ersoy ile Matematikte Başarı Sürpriz Değil!

Eğitim 13 Temmuz 2016

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı  (YGS) öğrencilerin üniversite hayallerine ulaşmak için bir kilometre taşı niteliğindedir. 2010 yılından günümüze değin uygulanan sınav Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilimler alanında olmak toplamda 160 soru bulunmaktadır.

Sınava giren adaylar sınav sonucu olarak 6 farklı puan türü elde ederler. Bir sonraki sınav olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için ön eleme niteliğindedir. 180 puan ve üzeri alan adaylar LYS sınavına girmeye hak kazanırlar. LYS sınavına katkısı %40 olarak belirlenmiştir.

Hem YGS hem de LYS sınavında Matematik ve Geometri bölümü öğrencilerin puanlarına önemli katkılar yapabilmektedir. Bu bölümden yüksek net çıkaran öğrenciler diğerlerinin önüne geçme yolunda büyük bir avantaj elde ederler. Temel Matematik sınavı Türkiye ortalaması bu yıl 8 nete yakın olarak belirlenmiştir. Özellikle fen veya Türkçe-matematik alanında lise öğretimine devam eden öğrencilerin puanlarına önemli bir katkısı olmaktadır. Matematik öğrenme sürecini bir problem olmaktan çıkartmanın vakti geldi.

www.ankaraders.com özel ders ihtiyaçlarınızda size rehber olmak için hazır. YGS ve LYS hazırlığı için geç kalmadınız. Tecrübeli matematik öğretmenlerinden Şafak Ersoyönderliğinde gerçekleştirilen dersler ile matematik daha da anlamlanıyor. Dersler hem öğrenciye pratiklik kazandırırken hem de akılda kalıcılığı ile sınavlarda başarının anahtarını sizlere sunuyor. Hem YGS hem de LYS için özelleştirilmiş derler ve kamplar ile öğrencilerin üniversite hedeflerine ulaşmaları sağlanıyor. Matematik ve Geometri üzerine özelleşmiş ders programı ile herkesin seviyesine uygun bir şekilde anlatım gerçekleştiriliyor.

Şafak Ersoy tarafından seçilen ve konuyu tam olarak kavramanıza yardımcı olan örnekler ile hedefi tam 12’den vurmanız mümkün. Detaylı bilgi almak içinwww.ankaraders.com sitesini ziyaret etmeniz ve iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aklınıza takılı her türlü soruyu yanıtlamak için sizleri bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.