Türkiye terör saldırısını kınadı

Maaşlar 100 lira düşecek!

Türkiye’nin Oscarı

Hızlı okuyarak nasıl hatırlayabilirim

Ruslar Erciyes’e akın ettiler

Gezi & Seyahat 12 Ocak 2018

Ruslar Erciyes’e akın ettiler

Moskova-Kayseri arasında ilk kez gerçekleştirilen doğrudan uçuşla kente gelen Rus turistler, önemli yatırımlarla son yıllarda yurt dışında da adını duyurmaya başlayan Erciyes Kayak Merkezi’ne adeta hayran kaldı.

Kayak için Türkiye’nin önemli merkezlerinden Erciyes’i tercih eden 224 ve 240 kişilik iki kafile, ilk kez gerçekleştirilen Moskova-Kayseri uçuşuyla 29 Aralık’ta Erkilet Havalimanı’na geldi.

Burada karanfillerle karşılanan ve kendileri için düzenlenen kokteyle katılan Rus turistler, daha sonra Erciyes Kayak Merkezi’ne geçti.

Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasına giren ve yurt dışına açılan Erciyes’te, dünya standartlarında sunulan hizmetler, Rus turistleri adeta büyüledi.

Moskova-Kayseri arasında ocak ve şubatta her hafta gerçekleştirilecek doğrudan uçuşlarla Kayseri’ye gelecek turistleri ağırlayacak Erciyes’in, kış sezonunda yaklaşık 5 bin Rus turisti misafir etmesi bekleniyor.

Kafilede yer alan Kirill Kobka, Erciyes’in fiyat olarak Rusya’nın Soçi kentinden daha uygun olduğunu, kayak hocalarından ve yemeklerden çok memnun kaldığını söyledi.

Erciyes’in kar kalitesinin çok iyi, havasının da çok güzel olduğunu belirten Kirill Aitov ise

“Tesisler çok profesyonel ve rahat. Her şey kayak yapmak için uygun.” ifadelerini kullandı.

Konstantin Aitov ile Tatiana Kobka ise Rus kenti Soçi gibi uzun pistleri bulunan Erciyes’i çok beğendiklerini dile getirdiler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.