IMF’den çağırı

2017 EK DERS ÜCRETİ NE KADAR?

Yüksek Topuklarla Boks Yapıyor!

Dünyayı Gezen Kedi: Malta foto galeri

Roswell UFO Olayı

Uzay ve Uzaylılar 6 Mart 2016

Roswell UFO olayı belki de tarihteki en meşhur UFO olayıdır. Halkın büyük bir çoğunluğu hikayeyi şöyle biliyor: 1947 yılında bir uzay aracı New Mexico yakınlarında bir yere düştü. Olaya müdahale eden askeri yetkililer uzay gemisine ait olduğu söylenen enkazı hemen oradan aldılar ve olayı halktan sakladılar. Olayı daha da civcivli yapan konu ise enkazdan dünya dışı canlıların da alınıp götürüldüğü. Diğer iddia edilen konu ise o mükemmel “uzaylı teknolojisi” sayesinde biz “beceriksiz” insanoğlunun çok şey öğrenmiş olduğu. Kim bilir, belki de bu sayede mutfak robotu icat edebildik. Ya da düdüklü tencere… Zaten bir UFOcuya (artık ne demekse o!) sorsanız, uzaylılar uzun yıllardır aramızda dolaşıyor. Kız alıp vermeye, gelin güvey olmaya çoktan başladık.

Aslında Roswell’de ne oldu diye biraz araştırma yapanlar gerçeği kolaylıkla bulabilir. O halde, hadi hep beraber aslında Roswell olayı neymiş öğrenelim.

14 Haziran 1947 tarihinde New Mexico – Roswell’in yaklaşık 120 km kuzeybatısında Mac Brazel isimli çiftçi bir amcamız enkaz buluyor. Enkaz çubuklar ve metalik kağıt gibi şeyler içeriyor. Ve toplam ağırlığı ne dersiniz? Yaklaşık 2.5 kilogram! 2.5 kilogramlık uzay aracı öyle mi! İçindeki uzaylılar da nohut büyüklüğünde olsa gerek!

‘Devasa disk benzeri uçan dairenin’ sözüm ona parçaları! Uzaylı dedikleri canlılar aşırı gelişmiş hamam böcekleri olabilir. Keza bu büyüklükte bir araca ancak onlardan birkaç tanesi sığabilir.

‘Devasa disk benzeri uçan dairenin’ sözüm ona parçaları! Uzaylı dedikleri canlılar aşırı gelişmiş hamam böcekleri olabilir. Keza bu büyüklükte bir araca ancak onlardan birkaç tanesi sığabilir.

Mac amca bu enkazı önce pek dikkate almıyor. Ancak 11 gün sonra Washington’da bir UFO olayı gerçekleşiyor. Bazı görgü şahitleri tanımlanamayan uçan cisim gördüklerini iddia ediyor. Bu olaydan sonra Mac enkazı daha ilginç bulmaya başlıyor. Sanıyor ki bu enkaz dünya dışı varlığa ait bir aracın parçaları olabilir. Olayı hemen yerel şerife bildiriyor. Şerif de yakın bir askeri üste görevli bir askeri istihbarat yetkilisini konu hakkında bilgilendiriyor.

Askeri istihbarat yetkilisi Mac amcanın çiftliğinde gördüğü enkaz ile ne yapacağını bilmiyor. Ancak herkes gibi o da Washington’da olan olayı duymuş ve bunun öyle bir olayla alakalı olabileceğini düşünmesi çok uzun sürmemiş. Akabinde bu olayı basına şu şekilde duyurmayı uygun görmüşler: Bir uzay gemisi enkazı Roswell yakınlarında bulundu. Bu haberi duyan yüksek rütbeli askeri yetkililer deliye dönmüşler. Hemen bir basın toplantısı düzenleyip uzay gemisine ait olduğu sanılan o şeylerin aslında bir hava durumu balonunun parçaları olduğunu belirtmişler. Ancak bunun da doğru olmadığını yıllar sonra anlıyoruz. Soğuk savaş dönemi bittikten sonra.

Olayın duyulması ile yerel bir gazetede çıkan haber.

Olayın duyulması ile yerel bir gazetede çıkan haber.

 

Soğuk savaş döneminde Amerika bir araç geliştiriyor. Bir balon yardımıyla atmosferde yükselen ve ölçüm yapabilen bir araç. Düşük frekanslı akustik mikrofonlar içeren bir düzenek. Bu araç sayesinde Rusya nükleer bomba testi yapıyor mu yapmıyor mu kontrol edilebiliyor. Bu projenin adı Project Mogul. Yani o zamanlarda inanılmaz gizli bir proje. Belki de gerçeği askeriyenin en üst mertebesinden sadece birkaç kişi biliyor. Bu da Roswell’deki askeri personel dahil kimsenin neden bu projeden ve dolayısıyla bulunan enkaz parçalarının aslında neye ait olduğundan bihaber olmalarını gayet iyi açıklıyor.

Bu olayın nedeni artık bilinse de elbette bu UFOcuları durdurmaya yetmiyor. Özellikle TV yapımcılarını. 1995 yılında İngiliz bir TV yapımcısı sözüm ona bir belgesel çekiyor. Belgesel güya Roswell olayında uzay gemisinden çıkarılan uzaylı kadavralarına yapılan otopsinin kaydını içeriyor. Ancak beceriksiz TV yapımcısı ve ekibi uydurma otopsi gerçekleşirken duvarda görünen ‘Danger’ işaretine dikkat etmiyor. Çünkü o işaretteki grafik formatı 1967’de ancak kullanılmaya başlıyor! Oysa Roswell olayı 1947’de oluyor! Daha önce bu videoyu delice savunan UFOcular bu videonun dandik olduğu ortaya çıkınca videonun gerçekte yapılan otopsiyi temsilen çekildiğini söylemeye başlıyorlar. Çevir kazı yanmasın!

Biraz sorgu kabiliyetine sahip bir beynin UFO olayları ile alakalı sorması gereken belli sorular var. Artık inanılmaz derecede iyi video ve fotoğraf çekebilen kameralara sahip telefonların olduğu bir gezegende nasıl oluyor da hala UFO görüntüleri 50 yıl öncesinde çekilmiş fotoğraf veya video kalitesinde olabiliyor? Neden hiçbir uzay gemisinin detaylı görüntüsü yok? Neden hala bir uzaylı ile selfie çekemedik kardeşim!? Neden henüz bir uzaylının Facebook hesabı yok? Neden bir evlendirme ya da Survivor programında Andromeda galaksisinden bir uzaylı görmüyoruz örneğin? UFOculara kalsa her dakika dünyamız uzaylı ziyaretine maruz kalıyor. Onlara göre uzaylılar gezegende cirit atıyor. Bırakın ziyareti, belki adamlar arsa bile satın aldı buralardan. Öyle ise, “uzaylıdan kat karşılığı arsa” gibi tabelaları neden hala göremiyoruz arkadaş?

Uzaylıların Dünya’yı ziyaret etmelerinin nedeninin ‘insanlığa yol göstermek’ olduğunu söyleyen UFOculara şunu sormak istiyorum: 1 gram bile olsa beyni olduğunu iddia eden hangi dünya-dışı canlı bu gezegene gelmek ister? İnsanlar tarafından tüm kötü sıfatların yaratıldığı bir gezegen burası. Uzaylıların olduğunun en büyük kanıtı, henüz bizimle bağlantı kurmamış olmalarıdır. Akıl bunu gerektirir çünkü. Eğer ileri bir uygarlık varsa, ölüme mahkum olmuş ve insan denen canlının avuçlarında can çekişen bu gezegene kesinlikle uğramaz. İsterse nüfus kütüğü Nirvana’da olsun, hiçbir dünya dışı canlı bizi yola getiremez! Ayrıca bu gezegene gelse gelse galaksinin serseri ayak takımı gelir. Aile terbiyesi görmüş uzaylının burada işi ne!

Paul da geldiğine pişman olmuştu. İlk fırsatta gezegenimizi terk etti adam

Paul da geldiğine pişman olmuştu. İlk fırsatta gezegenimizi terk etti adam

 

Uzaylı geldiğine de geleceğine de pişman olur zaten. Hristiyan bir toprağa inse önce evrenin diğer yerlerinde işlemiş olduğu günahlardan dolayı günah çıkarma seansına katılmak, Müslüman bir ülkeye gelse sünnet olmak zorunda kalacak. Adam şu minicik gezegendeki kültür ve inanış “çeşitliliğini” görünce dumura uğrar. Sırf her Ramazan ayında ekranları süsleyen ve yüzyıllardır çözüme kavuşmayan “orucu ne bozar?” tartışması bile uzaylıyı canından bezdirmeye yeter. En kısa zamanda evine geri döner. Uzay gemisine yakıt olarak tüp taktırmak zorunda kalsa bile bunu yapar ve gider. Dönüş yolunda Pluton’un yörüngesinin hemen girişine şöyle bir tabela koyar ki Dünya’dan haberi olmayan galaksideki diğer uygarlıklar kendini korusun: Çevre yolundan dolaşın. Güneş Sistemi’nin içinden geçmeyin.

Elbette Dünya’da herkes aynı bilgi ve IQ düzeyine sahip değil. Herkes eleştirel değil. İşte bu böyle olduğu sürece sahte bilimciler de her zaman varolacak. Saçmalamakta master yapmış bu zihinler normal bir insanın ömrü boyunca kazanamayacağı paraları kazanmaya devam edecek. Ama merak etmeyin benim gibi doğruları her zaman savunan insanlar da olacak. Sonsuza kadar bu çabamız devam edecek.

Bu yazıyı okuyarak gezegenin bilgi düzeyine yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkürler. Bilgiyi yay ki başka zihinler de aydınlansın.

Bilim, mantık ve sevgi yol göstericiniz olsun.

Ailenizin astronomu #kurekliastronom iyi günler diler…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.