Kavanlar İnşaat Personel Alımı İş İlanları 2017

Amman Hocam 2

Dünyanın en iyi sokak yiyecekleri

Wajda, 90 yaşında yaşamını yitirdi

Rahat Bir Şekilde İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Eğitim 13 Mart 2017

Rahat Bir Şekilde İngilizce Öğrenmek İstiyorum

İngilizce öğrenmek, istekli olmanın yanında çaba göstermeyi de gerektiren bir uğraştır. Ancak istek ve çabadan önce psikolojik olarak iyi hazırlanmak gerekmektedir. İngilizce öğrenmede hızlı ve başarılı olmak için, herşeyden önce neden İngilizce öğrenmek istendiğinin ve bunun ne kadar istendiğinin sorgulanması gerekiyor.

İngilizce öğrenme sürecinde kararlı olmanın koşulu budur.
Bu konuda “Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?” linkinde çok ayrıntlı açıklamalar yer almaktadır.

Bir yabancı dilin iki üç haftada öğrenilebileceği sanılmamalıdır.

Uzun zaman ve düzenli çalışma gerektiren bir uğraş olduğu unutulmamalıdır. Bir heves başlanan İngilizce öğrenme merakı, özellikle ilk günlerin yorucu sürecinde genelde terkedilmektedir.

Bunun nedeni amacı doğru belirlememek ve sabırlı olamamaktır. Sadece İngilizce öğrenmek istiyorum demekle yol almak mümkün değildir.

Hiç bilmeyenler kadar başlangıç düzeyde bilenler için de farklı İngilizce öğretim yöntemleri uygulanmaktadır. Günümüzde, dinleme aktivitelerine ağırlık veren, tekrarlı öğrenimi esas alan veya büyük resme odaklanan yöntemler gibi, klasik yöntemlerin yerini alan birçok yeni yöntem bulunmaktadır. İngilizce öğrenmek istiyorum diyen bazı kişiler kendilerini dil öğrenme konusunda yeteneksiz bulabilir. Bazı kişiler de daha baştan İngilizce öğrenmenin sıkıcı ve zor olduğunu sanmaktadır. Ancak bu tür önyargıların temelinde ülkemizde uygulanan yetersiz ve yanlış eğitim sistemi bulunmaktadır.

Oysa hiç İngilizce bilmeyen kişilerin rahat ve kolay bir şekilde ingilizce öğrenmelerine olanak tanıyan birçok rahat İngilizce eğitim seti bulunmaktadır.

Bu konuda örneğin Rahat İngilizce linkinde ayrıntıları verilen başlangıç seti, eğlenceli ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenme imkanı sunmaktadır.
Rahat İngilizce eğitim seti esas olarak sıkıcı ders kitapları olmayan, sınav ve testler uygulamayan, boşluk doldurma alıştırmaları yaptırmayan, gramer kurallarına boğmayan, ezberlemek için kelime listeleri vermeyen ve stres ve gerilim yaratmayan bir İngilizce eğitim imkanı vermektedir.

Rahat İngilizce eğitim seti, prensip olarak, nasıl çocuklar ana dillerini öğreniyorlarsa, sadece dinleyerek İngilizce öğrenmeye ağırlık vermektedir.

Gramere fazla boğulmadan, daha çok anlama odaklanarak çalışmak, İngilizce konuşma becerisini arttırma konusunda çok etkili olmaktadır.
Kimse kendini İngilizce öğrenmek için yeteneksiz görmemelidir.

İnsan beyni dil öğrenme konusunda mükemmeldir. Önemli olan doğru yöntemleri kullanmaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.