Kışa karşı tedbirli olunması gerekiyor

Hamilelikte çatlaklar oluşur, peki ona ne iyi gelir ?

jüpiter, güneş sistemi’nin en yaşlı gezegeni

Korku oyunu Husk’ın çıkış tarihi belli oldu

Performans yönetimi eğitimi

Eğitim 16 Nisan 2016

Performans yönetimi eğitimi

Kurumlarda verimi artırmak ve başarıyı yakalamak için öncelikle personel kalitesini artırmak ve başarılı bir ekiple çalışmak gerekir. Bunun için işveren konumundaki kişilerle yöneticilerin performansı artırmak için eğitim görmesi öğrendiklerini kurumun işleyişinde uygulaması ve diğer tüm personelin de performans yönetimi eğitimi kurs ve seminerlerinden yararlanmaları için zemin hazırlamaları gerekmektedir.

Performansı artırmak için yönetimin yapması gereken davranışlar; Öncelikle çalışanların haklarını koruması çalışma ortamının cazip hale getirilmesi, küçük başarılardan dolayı bile personelin takdir edilmesi prim veya ikramiyelerle ödüllendirilmesi, emir değil rica ederek istekte bulunulması eleştirerek değil, rehberlik ederek yol gösterilmesi (lasorda kanunu)uygulaması yani personeli ne çok sıkmalı ne de serbest bırakmalı ortasını bulup dengede tutmalıdır. Kaliteli ve seviyeli iletişimle kurumun ciddiyeti de korunmuş olur.

Performansı artırmak için çalışan personelin de dikkat etmesi gereken davranışlar vardır. Öncelikle sevdiği işi yapmalı ya da işini sevmeli bunun için çaba göstermeli kurumun kurallarını ve hedeflerini kendi kural ve hedefleri olarak benimsemelidir. Ayrıca bu benim işim değil bu gün çok yoruldum aynı anda bunu da yapamam bana çok yükleniyorsunuz gibi tabirler kullanmamalı hatta kapasitesini zorlayarak kendisini motive edecek  masa duvar aksesuarları gibi olumlu ve güzel şeyler hatırlatacak sevdiklerinin resimleri vb objelerle moral düzeyini artırmalı motivasyonunu üst düzeyde tutmalıdır.

Mesai arkadaşları ile ekip halinde ve organize bir biçimde üretime katkıda bulunmalıdır. Huzurlu ortamlar saygılı davranışlar güler yüz ve iyi niyet performansı olumlu yönde tetikler.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.