Kanada’ya göç başvurusu yaptıkları internet sitesini çöktü

Ülkedeki son kurban 15 yaşında bir kız çocuğu

23 Kasım Fındık Fiyatı – Fındık fiyatları yükseldi

Peru Kaplumbağaları

Panik atak tedavisi

Sağlık ve Yaşam 24 Mart 2016

Panik atak tedavisi

Panik atak günümüzün en sık rastlanılan psikolojik rahatsızlığıdır. Yaşam kaygıları, stres, üzüntü, anne baba ölümleri gibi acılar yaşayan hastalar da ortaya çıkmaktadır. Bu hastalık hakkında uzmanların yorumu genetik olup olmadığı konusunda bir sonuca varamamalarıdır. Panik atak geçiren hastalar kal krizi geçirdiklerini düşünerek acil servislere başvurmuşlardır. Hasta her şeyin sonunun geldiğini öleceğini düşünür. Bu düşüncede hastanın kalp atışlarını hızlandırır.

Panik atak tedavisi

Panik atak tedavisi

 

Hastanın ölüm korkusu gittikçe artar yanına gelen hekimi gördüğünde rahatlayabiliyor panik atak hastaları. Yapılan araştırmalara göre her on kişiden ikisi panik atak hastası genellikle ergenlik dönemi ve yirmili yaşlarda ortaya çıkıyor. Panik atak belirtilerini incelersek, hasta başına kötü bir şey geleceğini düşünür. Bu korkuyu yenmeye çalışmaktan bile korkar. Bu sorunları yaşayan hasta kendini çaresiz ve yalnız hisseder. Panik atak belirtilerinde ani baş dönmeleri de bir hayli fazladır. Ani baş dönmeleri yaşayan hasta kendinin öleceğine iyice inanır. Delirdiğini akıl sağlığını kaybettiğini düşünür.

Panik atak tedavisi 3

İçinde kontrol kaybetme duygusu yaşar. Nefes darlığı çeker, terler panik atak genellikle 10 dakika 25 dakika arasında sürer 25 dakikalık ölüm korkusu yaşayan hasta panik atak geçtikten sonra kendini bir hayli yorgun ve tükenmiş hisseder. Bu hastalık tedavi edilmez ise daha da ilerleyerek değişik psikolojik sorunların yaşanmasına neden olur. Depresyona veya agorafobiye neden olabilir. Panik atak tedavisi hastaya panik atak teşhisi konulmadan önce hastalığı olup olmadığı araştırılır.

Panik atak tedavisi 2

Örneğin b12 vitamini eksikliği de panik atağa yol açabilir. Ellerde uyuşma panik atak belirtileri arasında yer alır. Hastalığın çözümü için mutlaka uzmana danışılmalıdır. Hastalar kendilerini bir kimsenin takip ettiğini düşünürler bu bazı hastalarda görülmektedir. Bu takip korkusunu düşünerek çıldıracağını düşünür. Sosyal hayatında olumsuzluklar olur. Çeşitli hobiler edinerek hastalar kendilerine vakit ayırabilirler. Hastaların unutmaması gereken bir şeyde mutlaka beslenmelerine dikkat etmelidirler. Su tüketmeyi de unutmamalılar.

Panik atak tedavisi 1

Kafeinli içeceklerden fazla tüketmeyip uzak durmayı tercih etmelidirler. Uzmanlar panik atağın öldürmeyeceğini söylüyorlar. Hastaların mutlaka bundan haberdar olmaları gerekiyor. Panik atak genellikle hiç bir şey yokken ortaya çıkabiliyor. Üzüntülü günlerinde de ortaya çıkabilir. Uzmanlar panik atak sırasında hastanın oturmasını ve burnundan nefes alıp ağızdan vermesi gerektiğini söylüyorlar. Unutulmaması gereken bir noktada panik atağın doktorlar tarafından tedavi edilmesidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.