Kerry, Mısır’a birkaç saatlik bir ziyarette bulundu

Hipnotik Uyku nedir ?

Yeşilçay’a Arap dünyasından önemli ödül

Anayasa’mızın 104’üncü maddesi

Ortadoğulu taşlı ve renkli ayakkabı giyiyor

Avrupalı kadın düz, Ortadoğulu taşlı ve renkli ayakkabı giyiyor

Türkiye’den 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan ayakkabı üreticileri, bölgelere göre değişen beğeni ve tercihlere uygun modeller geliştiriyor.

Türk ayakkabı sektörünün dünyanın farklı coğrafyalarına ihracat yapan temsilcilerine göre, kadınların ayakkabı tercihi ülkeden ülkeye değişiyor.

Avrupalı ve Amerikalı kadınlar genelde düz, Ruslar topuklu ve iddialı, Ortadoğular taşlı ve renkli tasarımlara ilgi duyuyor.

Yıllık yaklaşık 700 milyon dolarlık ayakkabı ihracatı yapan Türkiye, özellikle deri ayakkabı tasarımı konusunda hızlı bir ilerleme kaydetti.

Bu alanda başarı için doğru tasarımın hayati öneme sahip olduğunu belirten sektör temsilcileri, değişen trend ve tüketici alışkanlıklarını yakından takip ettiklerini belirtiyor.

Ülkelere göre tercih, özellikle de ayakkabıda kullanılan malzemelerin farklılık gösterdiğine dikkat çeken sektör temsilcileri, Avrupa ülkelerinde deri olmayan bir ayakkabının satılmasının çok zor olduğunu, ayakkabıdan öncelikle konforlu ve sağlıklı olmasının beklendiğini ifade etti. Bu nedenle çok yüksek topukların Avrupa’da tercih edilmediğini kaydeden ihcaratçılar, en yüksek topuklu ve iddialı ayakkabıların ise Rusya pazarında satıldığını bildiriyor.

Rus kadınları ayakkabı konusunda çok tutkulu, beğendikleri ayakkabıya tüm maaşlarını verebiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) genelde düz tabanlı, esnek ayakkabılar tercih görüyor, deri şartı aranmıyor.

Afrika’da da genelde renkli tasarımlar tercih ediliyor.

Türk ayakkabı sektörü, özellikle Ortadoğu coğrafyası için bu yıl ipek ayakkabı konsepti geliştirdi.

Ayakkabı, şal ve çantayı aynı desenlerle tasarladıklarını belirten imalatçılara göre, moda dünyasında bugüne kadar ayakkabıyla çanta veya şalın kombin yapılması hoş karşılanan bir şey değildi. Ancak pazarlardan yoğun ilgi gördü.

Türk dizilerinin olumlu etkisi de ayakkabı ihracatında kendini gösteriyor.

Dünya genelindeki satışlara bakıldığında, özellikle Türk dizilerinin gösterildiği ülkelerdeki satışlarda gözle görülen artışlar var. Türk tasarımları, diziler sayesinde dünyada söz sahibi olmaya başladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.