Sakal ve Bıyık Ekimi nasıl yapılır ?

Koltukaltı tüyleriyle poz verdi

311 milyon 100 bin 179 dolarlık oyuncak ithal edildi

Özbekistan yeni cumhurbaşkanını seçmeye hazırlanıyor

Neden kavga ederiz ki ?

Sosyal Haber 15 Şubat 2016

İlişkilerden yaşanan en sık kavga sebepleri

İlişkilerde birçok kavga sebebi vardır.

Belki bilmeyerek yapıyoruz belki bile isteye yapıyoruz. Karşımızdaki insanı yıpratmaktan ve yıpranmaktan yorulmuyoruz.

Asla empati yapmıyoruz.

Yaşadığımız ilişkilerden ders almayı bilmiyor ve aynı hataları tekrar ediyoruz. Hele ki severek ayrıldıysak yalnız kalamam diyerek ilk uzatılan eli tutuyor sonra o insanda sevdiğimiz insanı arıyor, her yaptığı şey için onu suçlamaya başlıyoruz. Sadece istiyoruz. Ve o kadar benciliz ki bencilliğimiz farkına bile varamıyoruz.

Hayaller kuruyoruz.

Zararsız olduğunu sandığımız hayallerde kendimiz işin en ideal eşi yaratıyoruz ve bunun üzerine gelen adaya hiç acımadan onu o hayaldeki adama/kadına benzetmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Oysaki en baştan o adamın/kadının tiyatroyu sevmediğini ve entel arkadaşlarımız ile takılamayacağımızı bilerek sevmiyor muyuz?

Ya da mesleğinin doktor ya da mühendislik olmadığını da biliyoruz. Ama o pembe toz bulutu yok olmadan onu öylece kabul edip sonrasında mesleki başarısızlığı için başının etini yiyoruz.

kavga kadın erkek resim

Sırf iş yerimizdeki evli ama başkalarıyla da ilişkileri olan bayanları/adamları görünce bir anda yaşayan en kıskanç insan olup karşı tarafın özel hayatını altüst hakkını kendimizde buluyoruz.

Nasıl olsa benden başka özeli olamaz mantığıyla hareket edip gerçeği göremiyoruz. Kısıtlamalar, yasaklar, cep telefonu kurcalamalar, sosyal medyandaki bu kız/adam kimler, seçtiğin arkadaşlarla görüşüp seçmediklerinle görüşmemesini istemeler başlıyor.

Sevdiği şeyleri yapmasını sırf sevmediğin için yasaklıyorsun mesela. Maç izlemesin şimdi bana romantiklik yapsın, saçlarını yapmak için bu kadar zaman ayıracağına benimle ilgilensin, neden Fenerbahçe’yi destekliyor ki oysa ben Galatasaraylıyım.

İstekler bitmiyor.

Yolda yürürken baktığı adam/kadın için dakikalarca konuşabiliyor veya trip atabiliyoruz. Sırf ilişkisini kıskandığın arkadaşların yüzünden aslında sevdiğin kişinin kıskandığın ilişkideki role bürünmesini istiyorsun.

Düşünmeden yalan söyleyebiliyoruz birde. O anı kurtardık mı gerisi önemli değil diyoruz. Halbuki daha sonra yaşanacakların farkında bile olmuyoruz. Dürüst olamıyoruz. Sevdiğimiz arkadaşlarımızı en az bizim kadar sevsin, ailemizi bizden de fazla sevsin istiyoruz. Sevmeyince de onu suçluyoruz. Ses yükseltmeyi, kavga etmeyi ilişkide boru öttürmek olarak algılıyoruz.

Karşı taraf için bir şeyler yapmak bizi yoruyor. Hep onun yapmasını bekliyoruz.

Romantikliği baylara, yemek yapmayı bayanlara yüklüyor sonrada beklentilerimiz ile gerçekler örtüşmeyince karşımızdakinin canına okuyoruz. Kıyaslama yapmayı bırakamıyoruz. Sadece eski sevgili ile değil, yakın arkadaşlarının sevgilileri ile roman, dizi ve sinema karakterleri ile kıyaslıyoruz.

Sevmediği şeyleri sırf seviyoruz diye düşüncelerini önemsemeden yapıyoruz. O romantik komedi filmine gidiyoruz veya full aksiyon içeren filme sürükleyerek götürüyoruz.

Memnun olmuyoruz yapılanlardan hep daha fazlasını istiyoruz.

Kendi aklı yokmuş gibi onun yerine kararlar alıyoruz. Kısacası sevmeyi bilmiyoruz ve bunun acısını hep karşı taraftan çıkarıyoruz.

Kavgaların en temel sebebi de sevginin yanlış anlaşılmasına veya sevginin olmamasına dayanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.