Gelecek İzmir’de

Lathyrus Belinensis

Eşime nasıl güzel gözükürüm?

Kurban Bayramı ne zaman? (Bayram tatili kaç gün?)

Nasıl hamile olduğumu anlarım?

Kadınlar 13 Mart 2016

Nasıl hamile olduğumu anlarım?.
Kadınların en çok hassasiyetle yaklaştığı konulardan bir tanesi de gebelik kavramıdır.

Genelde pek çok kişi hamile olup olmadığı konusunda belirli şüphelere düşerek konunun üzerinde çok durmaktadır.

Pek çok kadın hamile olduğunu anlamayarak zamanla vücutsal değişikliklerin ortaya çıkmasıyla farkına varmaktadır. Genelde sıkça sorulan sorular arasında yer alan nasıl hamile olduğumu anlarım? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür.

Öncelikle hamile olduğunuzu anlamanız için kadınsal oluşabilecek değişikliklerin ve belirtilerin farkında olarak bilinçli olmanız gerekmektedir. Hamile belirtilerini açıklayacak olursak şu şekilde ele alabiliriz,

Genelde belirtilerin insanlarda çıkma ihtimali kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinin altını çizmek isterim.

Adet gecikmesi kadınların hamilelik şüphelerinin daha çok oluşmasındaki en temel faktörler arasında yerini almaktadır.

Erken bir hamileliğin en önemli göstergesidir. Kimi zaman hafif bir şekilde vajinal kanamaların ortaya çıkması mümkündür. Bu tür kanamalarda ve gecikmelerde hamile olduğunuzu anlamak mümkündür.

Hamile gibi hisseden kadınlarda genellikle oluşabilecek durumlar arasında yorgunluk, göğüslerde acı, karın altlarında şiddetli ağrı, kabızlık ve pek çok kez tuvalet ihtiyacının oluşması durumları hamileliğin belirtileri arasında yer almaktadır.

Ayrıca kusma hali toplum arasında hemen hamilelik olarak adlandırılsa da çoğu insanlarda kusma görülmeyebilir.

Genellikle hamile olduğundan şüphe duyma ve tam olarak hamile olduğunu kestirememe durumu yaşayan kişiler var ise sık sık tuvalete gitme ve idrarını yapma büyümeye başlayan rahminin idrar torbasına baskı yapması sonucu oluşmasına zemin hazırlar.

Gebelik boyunca çok daha fazla sıvı alınması durumu yaşanacağı için idrar problemlerinin açığa çıkması hamile olduğunuzun kanıtı arasında yerini almaktadır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.