Ankara’daki kullanıcıların güvende olup olmadıklarını sordu

Kampta tecavüz iddiaları

Sinemanın gözdesi

Süper Salı

Müzakere teknikleri eğitimi

Eğitim 2 Mayıs 2016

Müzakere teknikleri eğitimi

Müzakere birbirinden birtakım şeyler elde etmek isteyen kişilerin kurumların devletlerin diğer tarafı ikna etmek ve etkilemek şeklinde; kendi istedikleri gibi davranmalarını düşünmelerini ve taleplerini kabul etmelerini sağlamaya odaklanan bilgi ve hüner ortaya koydukları bir iletişim ve karar verme sürecidir.

Müzakere bütün uyuşmazlıkların çözüm yollarına bir alternatif demektir aslında.

Günlük hayat içerisinde hepimiz anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak bununla beraber çözüme veya sonuca ulaşmak için diğer kişilerle fikir alışverişinde bulunmak ve iletişim kurmak zorunda kalıyoruz zaman zaman. İletişimin en önemli evrelerinden biri hiç kuşkusuz; müzakere bir başka anlamı ile: iknadır.

Müzakere teknikleri eğitiminin hedefi de bu iknayı sağlamak için; müzakerelerde gerekli becerilerin kazanılması ve bunun sonucunda insan ilişkilerindeki güvenin oluşturularak iki taraf için de kazanç sağlayan bir çözümün bulunmasına yardımcı olmaktır. Şunu asla unutmamak gerekir:

Müzakere asla; birinin kaybedip diğerinin kazandığı bir oyun değildir. Sonucunda her iki tarafında kazançlı çıktığı bir mücadeledir.

Bu bakımdan müzakere teknikleri eğitimi oldukça büyük öneme sahiptir. Müzakere etme becerisinin gelişmesi güven duygusunun yaratılması ve hedef odaklı olması verimli ve etkin tartışmaların sağlanmasını sağlar.

Müzakere teknikleri eğitimi  ile hedeflenen; iş ve özel hayatınızda başkaları ile karşılıklı görüşerek çözmek durumunda olduğunuz anlaşmazlıkları yapıcı ve etkin bir şekilde karşılayabilecek ve çözüme giden etkin yolu kazanmanızdır. Siz de hayatta bir adım öne geçmek istiyorsanız bu eğitimi kesinlikle almalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.