Ülkede, 3 gün yas ilan edildi

Nasıl fotojenik olabilirim?

Yatırım İçin Kredin Ziraat Bankasında

Rus turist akını

Meslek sahibi olmak !

Sosyal Haber 19 Mart 2016

Meslek sahibi olmak

İşsizliğin giderek artması ülkemiz için en büyük sorunlardan bir tanesi olmaktadır. Neredeyse ülkemizde üniversite okumak veya okumamak arasında hiç bir fark kalmadı.

Çünkü ülkemizde artık birçok üniversite mezunları işsiz bulunuyor. Bu nedenle insanlar iş yapacakları bir meslek koluna yönelmek istemektedirler.

Şimdi günümüzde tercih edilen meslekler nelerdir bunlara bir göz atalım.

 Tercih edilen mesleklerin başında bilgisayar programcılığı gelmektedir.

Bilgisayarın bu kadar hayatımıza girmesi ve insanların bunu kullanması bilgisayar üzerinde çalışma yapan meslek gruplarının da tercih edilmesini sağlamıştır.

Bilgisayar programcılığı da bu meslek dallarından birisidir.

İkinci meslek ise öğretim görevlisidir. Bu meslek dalında çalışan kişilerin halk dilindeki adı üniversite öğretmenidir.

İnsanlar üniversiteyi bitirip burada öğretim görevlisi olmak için yüksek lisans yapıp öğretim görevlisi olmak mantıklı gelmektedir.

nümüzde tercih edilen meslekler konusunda bir diğer meslek ise psikologdur.

Çünkü insanların ruh hali sürekli bir değişim içerisinde bulunduğundan dolayı insanların sürekli başvurduğu yer psikologlardır. Bu nedenle günümüzde revaçta olan bir meslek grubudur.

Bir sonraki meslek ise finansal danışmanlık mesleğidir.

Bu mesleği icra eden kişiler finansal konularda insanların danıştığı kişiler olmaktadır. Son yıllarda ticarete verilen önemin artması ve ticaretin bu denli büyümesi bu kişilere olan ihtiyacı arttırmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişi ticaret ile meşgul olmaktadır. Bu nedenle finansal danışmanlık mesleğine verilen önem biraz daha artmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.