Hava kirliği erken ölümün sebebi

Dünyanın en yüksek köprüsü

İddaa Bayiliği Açmak

Bu filmi izleyenler bir yetime yardım etmek isteyecek.

Menopoz ve belirtileri

Kadınlar 17 Mayıs 2016

Menopoz ve belirtileri

Öncelikle bütün hanımlar şunu çok iyi bilmelidir ki; menopoza girmek dünyanın sonu değildir.

Bu bir tür yenilenme sürecidir. Beraberinde getirdiği bazı dezavantajlar olması ile birlikte, önemli olan psikolojik olarak bu değişime nasıl tepki vereceğinizdir.

Menopoz, kadınların periyodik olarak genellikle yirmi sekiz günde bir gördükleri adet kanamalarının tamamen kesilmesidir. Bu yumurtalıkların artık çalışmayacak olması anlamına gelir.

Bir kadının menopoza girdim diyebilmesi için 12 ay boyunca adet görmemiş olması gerekir.

Genel olarak kadınlarda 45 yaş üzerinde görülmeye başlanan menopoz ve belirtileri ile birlikte verdiği sıkıntılar 1 ya da 2 yıl sürer ve biter.

İlk etapta kanamanızda değişiklikler göreceksiniz. Çok uzun aralıklarla görülen adetler olabileceği gibi, aralıkları 15 gün gibi olan kısa aralıklarla adetler de görülebilir. Bu süreçte ateş basması ve terlemeler artacak ve sıklaşacaktır. Psikolojik olarak uykusuzluk, sinirli ruh hali, çabucak ağlama, duygusallık hali, unutkanlık, dikkat eksikliği ve depresyona meyil gibi belirtiler karşınıza çıkar.

Vücudunuzda gözle görülür belirtiler arasında idrara sık çıkma hissi, zaman zaman idrarı tutamama, vajina duvarında kayganlığın azalması ve kuruluk, cinsel isteksizlik, vajina dudaklarında küçülme, ilişkiden zevk alamama gibi belirtiler olacaktır. Ciltte kuruluk başlayıp, kırışıklıklar artacaktır. Kalp hastalıkları, kemik erimesi gibi sağlık problemleri oluşmaya başlar.

Boy kısalması ve eklem ağrıları gibi şikâyetleriniz artmaya başlar. Sesinizde kalınlaşma görülebilir. Tüylenme konusunda yer yer artma ve azalmalar yaşanacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.