Uzay Temalı 10 Film

29 Ridiculous Tips For Making The Most Of Curly Hair

Sabri Sarıoğlu Gol Attı

Spaghetti In A Muffin Pan

Melisa Yağının Faydaları

Sağlık ve Yaşam 1 Ağustos 2017

Melisa Yağının Faydaları

Melisa yağı, diğer adıyla limon otu yağı, geleneksel alternatif tıpta kullanılan en etkili bitkilerden biridir. Uykusuzluk, anksiyete, migren, hipertansiyon, diyabet, hafıza kaybı ve uçuk tedavisinde kullanılır. Melisa yağı vücuda sürülerek kullanılacağı gibi yiyeceklere karıştırılarak da tüketilir.

Melisa yağının bilinen en iyi faydası uçuk olarak da bilinen herpes virüsünü hızlı ve kolayca iyileştirmesidir. Antimikrobik bir yağ olan Melisa, bakteri ve virüsleri yok eder.

Melisa yağı, Alzheimer hastalığının belirtilerini giderir.

Melisa yağı Alzheimer hastalığının semptomlarının giderilmesinde kullanılır. Sinir sistemi hastalıklarının iyileştirilmesinde en etkili yağdır. Zihinsel bozukluklara sahip hafıza kaybı yaşayan 72 hasta üzerinde yapılmış bir çalışmada 36 hastaya dört hafta boyunca günde iki kez melisa yağı içeren losyon sürülerek aromaterapi uygulanmış, diğer 36 hastaya ise plasebo olarak ayçiçeği yağı içeren losyon sürülmüştür. Melisa yağı uygulanan hastaların yüzde 35’inde Alzheimer hastalığının belirtilerinde azalma tespit edilmiştir.

Melisa yağı, vücuttaki iltihabı giderir.

Etkili bir iltihap giderici olan melisa yağı, vücuttaki ödemin atılmasına yardım eder ve vücutta ödem oluşumunu önler. Ağrıyan bölgelere sürülerek iltihabın giderilmesinde yardımcı olur.

Melisa yağı, bakteriyel enfeksiyonları giderir.

Melisa yağı anti-mikrobik özelliğe sahip bileşenler içerir. İçeriğindeki bu kimyasal bileşenler, zararlı bakterileri yok ederek vücuttaki enfeksiyonu giderir.

Melisa yağı, kan şekerini dengeler.

Melisa yağı, vücuttaki kan şekeri oranını dengeleyerek şeker hastalığını önler. Şeker hastaları üzerinde yapılmış çalışmalarda melisa yağının şeker hastalığının semptomlarını azalttığı görülmüştür.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

DustyLips 2 Ağustos 2017

Melisa yağının Alzheimer belirtilerini azaltması çok çok iyi. Bir yerden sonra geri dönüşü olmuyor çünkü. Makale için teşekkürler

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.