DiCaprio seni tebrik ederiz

Bade İşçil eşiyle barıştı

HEPATİT B Hangi Yollar ile Bulaşır?

Evde Altın Kutusu Yapımı

Mavi renk iPhone 7

Teknoloji 6 Ağustos 2016

Mavi renk iPhone 7

Aylardır hakkında sızıntılar çıkan iPhone 7 için bir çok iddia edildi. Ancak en çok merak edilen ise mavi iPhone çıkıyor mu ? Mavi rengi ile karşımıza çıka iPhone 7’nin arkasında çift kamera özelliği ile çıkması beklendik bir özellik olduğunu biliyoruz.

Kameralardan bir tanesi kullanıcılara OIS (otomatik görüntü sabitleme), bir diğeri ise optik yakınlaştırma deneyimi sunacak.

İLK KEZ BU RENK SEÇENEĞİ GELİYOR

Apple’ın bugüne kadar çıkarttığı tüm iPhone modellerini incelediğimizde yeni renklerin eklendiği dönemlerde herhangi bir renk seçeneğinin üretimden kaldırılmadığını görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir renk ile birlikte iPod serisinde olduğu gibi rengarenk iPhone’larla karşılaşabiliriz fakat Apple’ın Space Gray yani uzay grisi rengini bir daha kullanmayacağına pek inanmadığımızı belirtiyor ve sizi oldukça beğendiğimiz yeni iPhone 7 ve 7 Plus’un Deep Blue yani koyu mavi renk seçeneği ile hazırlanan konsept tasarımlarla baş başa bırakıyoruz.

Apple’dan Çevre Temalı Videolar

Apple yayınladığı ilk videoda iMessage’ın yenilenebilir enerjiye dolaylı katkısından söz ediyor. iMessage aracılığıyla gönderimi sağlanan günlük milyonlarca mesaj, Apple’ın güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışan veri merkezleri üzerinden iletiliyor.

Videoda anten bantlarının cihazın etrafında dolanmış şekilde konumlandırıldığı ve 3.5mm kulak girişinin de olmadığı görülüyor. iPhone 7 Plus prototipine bir de akıllı bağlayıcı işlevi eklenmiş. Bu yenilik, akıllı klavyenin kablosuz olarak iPad Pro’nun kullanımına izin verilmesini sağlıyor. Gerçi geçtiğimiz aylarda Apple’ın akıllı bağlayıcıyı iPhone 7 Plus’ta kullanmayacağına yönelik bazı söylentiler vardı, bu videoda ise tam tersinin olduğunu görüyoruz.

iPhone 7’de tasarım tarafında radikal bir değişim olması beklenmiyor. Zira gelen haberler 2017’de tanıtılacak iPhone 8’in (Analist Mark Moskowitz‘in iddiasına göre gelecek yıl doğrudan iPhone 8’e geçilecek) bu noktada önemli farklılıklar ortaya koyacağını gösteriyor.

iPhone 7 için gerçekleşecek sızıntıların eli kulağında diyebiliriz. iPhone 6ve iPhone 6s’e ilişkin sızıntılar nisan-mayıs döneminde baş gösterirken, sızdırılan görüntüler telefonların nihai tasarımlarını aylar öncesinden ortaya koydu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.