Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…

11.5 MİLYON KİŞİYE SİCİL AFFI GELİYOR

İletişim Becerileri Eğitimi

Pitoresk İstanbul Dijital Sergisi

Maskara Sürme Teknikleri

Güzellik 25 Mart 2016

Maskara Sürme Teknikleri

Kadınlar için makyaj yapma işlemi çok önemlidir. Güzelliklerine önem veren kadınlar düzenli olarak makyaj yapmayı tercih ederler.

Makyaj işleminin en önemli bölümü olan göz makyajı ten rengine ve saç tipine uygun olmalıdır.

Özellikle kirpiklerinize uygun olarak alacağınız maskaranın kusursuz olmasına özen göstermelisiniz.

Maskara sürme tekniklerinden yardım alarak bu konuda iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Maskara sürme tekniklerinin en önemli koşulu kirpiklerinizi boyamaya başlamadan önce kirpik kıvırıcılar yardımıyla kirpiklerinizi kıvırmaktır. Kıvırma işleminizin her iki gözünüzde de aynı görünmesi gerekir.

Daha sonra kirpiklerinizin birbirinden tamamen ayrılması için temiz bir fırça ile kirpiklerinize pudra sürebilirsiniz. Böylece maskara sürme işleminizi daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra süreceğiniz maskaranın fırçasında kalıntılar olmamasına dikkat etmelisiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=fTOzmBmh44s]

Maskara sürme tekniklerinin en başında ilk önce kirpiklerin üst kısmına sürme önceliği gelmektedir.

Düzgün bir şekilde üst kirpiklerinize yoğun bir şekilde maskarayı uyguladıktan sonra alt kirpiklerinize de sürebilirsiniz. Ancak alt kirpikleriniz üst kirpikleriniz kadar yoğun olmamalıdır. Sadece alt kirpiklerinizi belirginleştirmek size yetecektir.

Ayrıca maskaranızın kusursuz görünmesini istiyorsanız her akşam düzenli olarak yatmadan önce göz temizliğinizi ihmal etmemelisiniz. Göz renginize uygun olarak mavi, yeşil, kahverengi ve siyah gibi maskara renklerinden birini seçerek bakışlarınıza canlılık kazandırabilirsiniz. Ayrıca daha şık mekânlara uygun olarak yapacağınız makyajınızda maskaranızın rengini simli grilerden ve altın renginden yana kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.