29 Kasım Bugün Fındık Fiyatı

FETÖ milletin silahını yine millete doğrulttu

Euro 2016 heyecanı

Adidas Personel Eleman Alımı İş İlanları 2017

Makyaj İle Sivilceler Nasıl Kapanır? – yep yeni bilgiler

Güzellik 29 Ocak 2017

Cltte bulunan svlceler kşnn makyaj yapma steğn ortadan kaldırmak stese de her sorun gb bu sorununda br çözümü vardır. En bast yöntemlerden br tanes makyaj yaparak yüzdek svlceler kapatmaktır. Sanıldığının aksne makyaj, svlcel cltlern en büyük kâbusu değldr. Makyajı doğru br teknk le yaparsanız svlcel cldnzde harkalar yaratablrsnz.

Makyaj le svlce kapama şlemne geçmeden önce cldn makyaja hazır br duruma getrlmes gerekr. İlk olarak cldnzdek yağı, kr ve lekeler ortadan kaldırmak çn yağsız br jel le güzelce temzleyn. Ardından alkolsüz br tonk le üzernden geçnz. Clt temzleme şlemnden sonra cldnze yağsız br nemlendrc ya da güneş krem uygulayın.

Böyle yaparak cldnzn yapısını dengelemş olacaksınız. Bunun arkasından cldnze yağsız br fondöten uygulayın ve fondöten parmak uçlarınız le cldnze haff br şeklde dağıtın. Fondöten güzel br şeklde clde yedrdkten sonra clde br ton koyu kapatıcı uygulamanız gerekecek. Kapatıcı le svlcelern olduğu yere tampon uygulayarak parmak uçlarınız le svlceler kapatın. Daha sonra cldnze sürdüğünüz kapatıcının br ton açık rengnde br kapatıcı le cldnze pudra uygulayın.

Böylelkle cldnze sürdüğünüz fondöten daha sabt ve gün boyunca kalıcı olacaktır. Svlcel Clt Bakımı Nasıl Olmalı? Yağlı ve svlcel cltler kesnlkle her gün uygun br sabun le temzlenmel ve akabnde y br nemlendrc le nemlendrlmeldr. Cltte bulunan svlcelern temzlenmes sırasında çok sert darbelerden ve sert temzleyc kozmetklerden kaçınınız. Aks durumda svlcelern dağılması yaygınlaşır. Düzenl br şeklde clt, sabah ve akşam yıkanmalıdır. Kullanılan clt temzleyclernn cldn dengesne uyumlu olmasına dkkat ednz.

Clt temzleyclern kesnlkle PH derecelernn 5.5 olduğundan emn olunuz. 3 ya da 4 gün ara le clde yağlı cltler çn özel olarak hazırlanmış maskelerden uygulayarak genel br bakım uygulayablrsnz. Svlcel br clt yapısına sahpsenz gün boyunca makyajlı durmaktan kaçınınız. Clde uygulanan kapatıcı ve fondöten clttek gözeneklern daha hızlı br şeklde kapanmasını sağlayarak cldn nefes almasını engeller. Bu durum se svlcelern artmasına neden olur. Svlcel clde makyaj yaparken yumuşak dokunuşlar uygulayın. Mümkünse fırça le makyajınızı yapın. Her makyajdan sonra makyaj malzemelernz temzleyerek br sonrak makyaja hazır hale getrn. Svlcel br clde uygulanacak olan makyaj ürünler kesnlkle yağsız olmalıdır. Yağlı makyaj malzemeler cldn yağ oranının daha fazla artmasına neden olacaktır. Makyaj yaparken dkkat gözlernzde toplamaya özen gösternz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.