21 Extremely Funny Thoughts To Celebrate Every Day

Dünyanın en iyi sokak yiyecekleri

İletişim Becerileri Eğitimi

Bağdat Caddesi eski günlerine dönüyor

Liderlerin makyajları

Sosyal Meydan 12 Eylül 2017

Liderlerin makyajları

Önde gelen ülkelerin liderlerinin, toplumlara “iyi görünmek” için yaptırdıkları makyaj ve bakımlar ile bunların maliyeti her zaman merak edilir.

İşte, yeni ve eski liderlerden birkaç örnek:

Donald Trump

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın eski berberlerinden Amy Lasch, polemik konusu olan “Trump saçı” için açıklık getirdi: “Onunkisi peruk değil; kabarık saçları yüzde 100 doğal. 80’lerden beri aynı saç modelini kullanıyor, değişimden korkuyor”

Vladimir Putin

Rus lider makyajından ziyade yüzüne yaptırdığı estetik müdahalelerle gündeme geliyor. Yıllar geçtikçe daha da gençleştiği konuşulan Putin’in arada bir ortadan kaybolup, gizli gizli özel cilt bakımları yaptırdığı da söylentiler arasında. Göz altı torbaları, kırışıklıkları yıllar geçtikçe bir bir yok olan liderin söylentilere göre botoks, dolgu, kaş kaldırma operasyonları ve gençlik iksirleri vazgeçilmezleri arasında.

Emmanuel Macron

Mayıs ayında seçilen 39 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı Macron, görevinin ilk 3 ayında makyajına 26 bin avro harcadı. Elysee Sarayı, Macron’un makyözü Natacha’nın biri 10 bin, diğeri ise 16 bin avro tutarında iki fatura gönderdiğini doğruladı. Ancak yakın zamanda bu masrafın azalacağının altı çizildi.

Justin Trudeau

Kanada Başkanı Justin Trudeau, saç kesimine çok para harcamayan nadir isimlerden. Kanada’nın 23’üncü Başbakanı’nın saç kesimi sadece 32 dolar.

Barack Obama

Obama makyajlarında asla maskara, far, dudak parlatıcısı, allık kullandırmazdı. Eski ABD Başkanı’nın makyajında sadece fondöten, pudra ve concealer tercih edilirdi ki Başkan bunları da özellikle dünyaya sesleneceği toplantılarda isterdi.

François Hollande

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, şampuan masrafları nedeniyle uzun süre tartışma yaratmıştı. Hollande’ın aylık berber masrafı 10 bin avro, makyaj masraflarıysa 6 bin avro idi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.