Türkçe bayramı

17 Cats That Don't Understand What Balanced Diet Is

En kötü 15 doğum günü pastası

Suriye’de 5 yılın ardından gelen ateşkeste 4’üncü güne girildi

Kurumsal Yapısıyla Profesyonel Hizmet Veren Yardım Derneği

Sosyal Haber 3 Ağustos 2017

Vuslat derneği, 2005 yılından beri, yardım sektöründe kurumsal hizmet veren bir dernektir.

Ülkemiz başta olmak üzere, 30’dan fazla ülkede ve bölgede yardım hizmetinde bulunan dernek, teknolojik gelişmeleri en iyi şekilde kullanarak kendini sürekli yenileyen yapısıyla, hizmet alanın giderek genişletmektedir.

Gıda ve ekmek yardımından, eğitim-öğretim yardımlarına, külliye inşaatlarından hafızlık eğitimine, su kuyusu projesinden giyim ve market yardımlarına kadar akla gelebilecek her konuda, ihtiyaç sahiplerinin her ihtiyacını karşılamak maksadıyla yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Vuslat derneği, faaliyetlerine başladığı günden beri, yasal prosedürlere ve İslami usullere uygun olarak kurban bağışlarını kabul ederek gerçek ihtiyaç sahipleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Bağış yapmak isteyenlerle ihtiyaç sahiplerini en güvenilir şekilde buluşturan dernek, faaliyet alanlarını sürekli genişletmesinden dolayı, her geçen gün daha da geniş kitleye yardım elini uzatmaktadır.

Vuslat derneğine bağışlar nasıl yapılır?

Vuslat derneği’ne bağışlar, birkaç farklı şekilde yapılabilir. İsteyen elden, isteyen banka hesap numaralarına, isteyen posta çeki hesabına, isteyen derneğin www.vuslat.org.tr isimli web sitesinin online bağış başlığına tıklayarak yönlendirmeler doğrultusunda istediği alana istediği miktarda bağışını yapabilir.

Güvenilir kurban bağışı

Kurban bağışı yapıldıktan sonra, dernek görevlileri, bağış yapan adına, kurban kesmek için gereken kriterlere uygun olan kurbanlığı bizzat seçerek, İslami usullere göre kesimini yapmaktadır. Sonrasında, kurban etleri, yoksullara dağıtılmaktadır. Kurban yardımlarının ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılması, derneğin güvenilirliğine bir kanıttır. Kurban kesim ve dağıtımı yapıldıktan sonra, mesaj yoluyla bağışçının bilgilendirilmesi de, derneğin güvenilir hizmet verdiğine dair ayrı bir kanıttır. Vuslat derneği, kurban bağışı için bu sene, yurt içinde 600 TL, yurt dışında 400 TL hisse bedeli belirlemiştir. Yardımda bulunmak isteyen herkes, yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden kendine uygun olanı kullanarak bağışlarını gerçekleştirebilir.

Yurt içi ve yurt dışında birçok ülkede kapsamlı yardım faaliyetlerinde bulunan dernek aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine her alanda, güvenilir bir şekilde yardımda bulunulabilir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ali Yapıcı 4 Ağustos 2017

Kurban bağışı konusunu ele almanız gerçekten güzel bişey

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.