Angry Birds BM elçisi

Reinhold Hanning 5 yıl hapis cezası aldı

Kış saati uygulaması

ANNE SÜTÜNE EŞDEĞER EŞEK SÜTÜ

Kurumlarda Etkin Ekip ve Takım Çalışması Teknikleri

Sosyal Meydan 9 Nisan 2016

Kurumlarda Etkin Ekip ve Takım Çalışması Teknikleri

Pek çok şirket ve kurumlarda çalışma tekniği ve takım çalışması oldukça önemli bir plandadır. Bu nedenle özellikle belirli kurumlar için alınan yeni çalışanların da kısa bir süreçte ekip ile tam uyumlu olabilmesi işin performansının doğru bir şekilde sağlanmasında önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra kişi iş yerine uyum sağlayamadığı takdirde psikolojik olarak kendisini daha kötü hissetmeye başlayabilir bu durum o kişinin hem iş hayatını hem de özel hayatını olumsuz yönde etkilemeye başlar ve kısa süre içerisinde iş yerini bırakması oradan uzaklaştırılması ya da uyarılması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle uyumluluğun sağlanabilmesinde bazı önemli teknikleri göz önünde bulundurarak doğru davranışların iş yerinde sergilenebilmesi önemlidir.

Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken öncelikli özellikler takım çalışmasına kişinin ne kadar uyum sağlayabileceğidir. Burada kişinin belli başlı davranış özellikleri dikkate alınabilir ve bu doğrultuda belirlenebilir. Bazı iş yerleri bunun için çalışanlarını doğru seçebilmek adına çeşitli mülakatlar düzenleyebilir ve takım çalışmasına daha yatkın uyumlu kişileri tercih edebilir. Bu nedenle ekip çalışmasında ilk öncelikli gereklilik uyumluluktur.

Kişinin kendi yaşam tarzıyla tamamen zıt bir yaşam tarzına sahip bir iş arkadaşı ile uyumlu çalışabilmesi gerekir. Bu nedenle Kurumlarda Etkin Ekip ve Takım Çalışması Teknikleri iş hayatına atılmayı planlayan pek çok insan ve girişimci açısından önemli ve bilinmesi gereken teknikleri ifade eder.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.