Canlı bir cilt için karpuzu deneyin

Büyükelçi Peter Thomson

Aşk Böyle Bir Şey

Türkiye terör saldırısını kınadı

Klasik French nedir?

Güzellik 21 Mart 2016

Klasik French nedir?

French çoğu zaman tırnak bakımımızı kurtaracak bir manikür şeklidir. Frenchi bu kadar tercih edilesi yapan şey hem çok doğal ve hem de çok bakımlı durmasıdır. Mesela ojeli tırnaklarla gidilmeyecek yerler olabilir. Veya oje rengi kıyafetinizi hiç tamamlamayabilir. Ve sürekli bunlarla uğraşacak vaktimiz yoksa french en iyi yoldur. Frenchli tırnaklar tüm kıyafetlerle gideceği gibi her ortama da gider. Önemli bir iş toplantısından tutun gece dışarı çıkmaya kadar. Peki, french nasıl yapılır. İki french şekli vardır. Biri klasik french diğeri renkli french. Sırasıyla inceleyelim.

Klasik French nedir 2

Klasik French nedir? Klasik frenchte tırnak ucu beyaza boyanır ve tüm tırnak cilayla veya renksiz bir parlatıcıyla beyaz uç sabitlenir. Yapılabilecek birçok yöntem vardır. Bir tanesi örnek verelim. Bir kâğıda beyaz ojeden bir miktar dökülür. Bitmiş bir tükenmez kalem ucu, fırça, tel tokanın kenarı vs. ile beyaz ojeden bir miktar alınıp tırnağın ucuna sürülür. Bu beyaz şeridi tam tırnak beyazından çekilmek zorunda değildir. Ancak bu şekilde çekmek çok daha doğal durmasını sağlar. İstediğimiz boyutta şerit çekilebilir. Oje kuruduktan sonra cila veya renksiz parlatıcı tüm tırnağa sürülür. Kuruması beklenir. Ve işte klasik frenchimiz hazır.

Klasik French nedir

Renkli french nedir?

Renkli frenchte tırnak ucu aynı klasik frenchte olduğu gibi fakat bu sefer beyazdan farklı bir renkle şerit yapılır. Ve bu şeritle uyumlu bir renkle tüm tırnak boyanır. Bu french şekli son yıllarda modadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.