Simply Falling – Iyeoka (Official Music Video)

Kut’ül Amare Zaferi

19 Bizarre Movies You Shouldn't Watch With Your Mum

jüpiter, güneş sistemi’nin en yaşlı gezegeni

Kahve ömrü uzatır mı ? işte cevabı

Sosyal Meydan 13 Temmuz 2017

Günde 3 bardak kahve içmenin daha uzun yaşamaya yardımcı olabileceği açıklandı.

10 Avrupa ülkesinde yaklaşık 500 bin kişinin katılımıyla yapılan araştırmanın sonuçları, Annals of Internal Medicine adlı dergide yayımlandı.

Imperial College of London Üniversitesi’nin Uluslararası Kanser Araştırmaları programında görevli uzmanlar da, çok kahve içenlerde ölüm riskinin daha az olduğunu, özellikle de kalp krizi ve mide hastalıklarının daha az görüldüğünü söylüyor.

Bazı uzmanlar ise ömrü uzatanın yalnızca kahve tüketimi olduğunu söylemenin mümkün olmadığınıNIN, kahve içenlerin de sağlıklı yaşam tarzına sahip olmaları gerektiğinin altını çiziyor.

Cambridge Üniversitesi’nden Prof. Sir David Spiegelhalter, ölüm oranlarıyla kahvenin doğrudan bağlı olduğu anlaşılırsa, her gün fazladan bir bardak kahve içmenin, bir erkeğin ömrünü yaklaşık 3 ay, bir kadının ömrünü de da yaklaşık 1 ay uzatabileceği görüşünde.

Diğer yandan araştırmacılar, çok kahve içmenin kadınlarda yumurtalık kanserine neden olabileceği uyarısında da bulunuyor.

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS), hamile kadınların günde 200 miligramdan fazla kahve tüketmemesi gerektiğini belirtiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.