Sosyal medyayı sallayan video mizansen çıktı

Givenchy, 91 yayında yaşamını yitirdi

Француженки предпочитают помоложе

3 boyutlu yazıcıyla yapılmış ilk uydu

İstanbul saldırısı iç tepkiler

Sosyal Haber 19 Mart 2016

İstanbul saldırısı iç tepkiler

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Beyoğlu’ndaki terör saldırısı nedeniyle yayımladığı mesajda, fesat ve nifak odaklarının, ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek, halkı korku, telaş ve panik duygularına sevk etmek, yöneticileri farklı gündemlerle meşgul etmek, güvenlik güçlerini başarısız göstererek, milletin devlete olan güvenini sarsmak istediğini belirtti.

Kahraman, terörizmi bir siyaset yöntemi ve aracı olarak benimseyenlerin, devletin ve milletin sağduyusu, sabrı, basireti, azmi ve kararlılığı sayesinde hüsrana uğrayacağını bildirdi.

Kahraman mesajında, “Geçmişinde bundan çok daha zor günler geçirmiş olan milletimizin bu zorlukları da kısa zamanda atlatacağı inancıyla menfur saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin teröre alışmayacağını, kanıksamayacağını, karşısında geri adım atmayacağını söyledi.
Kurtulmuş, Ordu’da yaptığı açıklamada, Beyoğlu’ndaki hain saldırıyı lânetleyerek,
“Hain planı uygulamaya çalışıyorlar. Ne yapsanız boş, bu millet sizin tuzaklarınıza asla teslim olmayacaktır. Bu millet terörün yapmak istediklerinin hiçbirisine prim vermeyecek, kadim, ezeli kardeşliğini inşallah ebedi hale getirecek, kıyamete kadar bu topraklarda birlikte, barış içinde yaşayacaktır.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş,
“Terörle mücadele milli bir sorumluluktur, milli dayanışmayı, birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber karşı çıkmayı gerektirir. Bunu yaparken de amasız, fakatsız, tereddüt etmeden, herkesi, bu şiddet olaylarına, terör olaylarına, sadece terörü yapan kişilere değil onlara bunları yaptıran bütün karanlık odaklara karşı da yekvücut durmaya, tek bir yumruk halinde olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ilişkin olarak “Masum sivilleri katletmek insanlığa savaş açmaktır, terörün her türlüsünü lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin “Terörün amacı Türkiye’de istikrarı bozmak ve Tükiye’nin kendi içine dönmesini sağlayıp, etrafında olup bitenlere karşı bir duruş sergilemesini engellemektir.” dedi.

Terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Şimşek, “Terör asla amacına ulaşamayacaktır. Türkiye güçlü bir ülkedir ve biz mutlaka ve mutlaka muzaffer olacağız. Milletimiz olup bitenleri iyi görüyor, iyi okuyor. Terör asla amacına ulaşamayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu arada İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’dan hain saldırıyla ilgili bilgi aldı.
Davutoğlu ise ilgili Bakanlarla olağanüstü bir toplantıda durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıdan sonra bir açıklama yapılmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyoğlu’nda düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Böke, yaralılar arasında yabancı misafirlerin de bulunduğunu, bu acil şifa dileklerini tüm dünyayla paylaştıklarını bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.
Bahçeli açıklamasında, terörizmin kanlı yüzünün, teröristlerin namert ve aşağılık eylemlerinin sabır ve tahammülleri bitirme noktasına getirdiğini ifade etti.
Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Bahçeli, Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileğinde bulundu.

HDP’den İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada, terör lanetlenerek “Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde, her gün ve saatte insanların işine gittiği, alışveriş yaptığı bir mahalde yapılan bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez.” İfadelerine yer verildi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul’daki saldırıya dair sosyal medyadan açıklama yaptı.

Twitter hesabından olayı kınayan Gül, “Tamamen sivilleri hedef alan terör saldırısını şiddetle lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.