Kurumsal Yapısıyla Profesyonel Hizmet Veren Yardım Derneği

5. Dalga: Film eleştirisi

Çin’de 60 yaş ve üzeri nüfus

Obezite hızla artıyor…

İspanya seçime gidiyor

Sosyal Haber 25 Haziran 2016

Kampanyaların son gününde seçimlere katılan 4 büyük siyasi partinin başbakan adayının gündeminde, Brexit ve Katalonya’daki bağımsızlık talepleri vardı.

Anketlere göre birinci parti olarak çıkması öngörülen sağ görüşlü Halk Partisi (PP)’nin lideri ve şimdiki Başbakan Mariano Rajoy, asla Katalonya’da referanduma gitmeyeceğini, İspanya’nın İngiltere’de yaşananlardan ders çıkarması gerektiğini savundu.

İkinci büyük parti olan Sosyalist İşçi Partisi (PSOE)’nin lideri Pedro Sanchez de, İngiltere Başbakanı David Cameron’un sorumsuzluğunun İngiltere’yi imkansız bir duruma soktuğunu söyledi.

Sanchez, Unidos Podemos’un istediği “Katalonya’da bağımsızlık yanlısı referandum olmalı” şartını PSOE’nin asla kabul etmeyeceğini vurguladı.

Unidos Podemos partisinin lideri Pablo Iglesias da, Brexit’in İspanya’da yarın yapılacak genel seçimlere etki etmemesi gerektiğini savundu.

Iglesias, İngiltere’nin Avrupa Birliği (AB)’nden çıkma kararı almasının insanların demokratik olarak referanduma gidip oy kullanmasından kaynaklanmadığını, sorunun AB’nin işleyişinde olduğunu ileri sürdü.

Liberal görüşlü Ciudadanos partisinin başbakan adayı Albert Rivera da “Brexit sonrası Avrupa Birliği’ni yeniden inşa etmek için İspanyolların yarın kendisine oy vermesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.