Yayla turizminin gözdesi Tonya oldu

O dünyanın en yakışıklısı

Kanada’ya göç başvurusu yaptıkları internet sitesini çöktü

Berlin Panteri

İşitme Cihazı Doğru Seçilmelidir

Sağlık ve Yaşam 3 Ağustos 2017

İşitme Cihazı, duyma ile alakalı problem yaşayan kişilerin basit bir şekilde kulağına yerleştirerek kullanabildiği bir cihazdır. Duyma ile alakalı oluşan sıkıntılarda işitme cihazları, sizin etraftaki sesleri duymanıza olanak sağlar. Bu sayede, daha önce hiç duymadığınız sesleri bile duyabilirsiniz. İşitme cihazı tercihi yapmadan önce, size uygun olan modele ve alacağınız yere önem vermelisiniz. Çünkü kalitesi cihazın ömrü ve kullanım süresi adına oldukça önemlidir.

İşitme Cihazı Nasıl Kullanılır? Model Nasıl Seçilir?

İşitme duyusu tedavi ile düzelmeyecek boyuta geldiğinde cihaz kullanılması kaçınılmazdır. Genel olarak bakıldığında kulak içi, kulak arkası, gözlük tipi, cep cihazı olarak isimlendirilirler. Bunların arasında tercih yapılmadan önce, alınacak yerin deneyimli ve profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Duyses.com 20 yılı aşkın tecrübesi ve farklı şehirlerde bulunan 10 şubesi ile uzun ömürlü işitme cihazları sunuyor. Tercih yapmaya geçmeden önce odyolojik muayeneden geçmeniz gerekmektedir. Bunun sonucunda işitme cihazı kullanıp kullanamayacağınızın kanaatine varılır.

Kullanmanız gereken ve size en fazla uyum sağlayacak model ise uzmanlarımız tarafından belirlenir. Bu süreçte sizde denemeler yapılarak, en rahat hissettireni ve en kolay kullanabileceğiniz model belirlenir. İşitme cihazı fiyatları ise, tercih edilen modele ve gerekli aksesuarlara göre farklılık gösterebilir.

İşitme Cihazı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşitme cihazlarına genel anlamda bakıldığında, hepsi çevredeki sesi yükseltmek için kullanılır. Üretilen cihazların hepsi sizi rahatsız etmeyecek düzeyde, net ve anlaşılır şekilde sesi algılamanız sağlar. İşitme cihazı kullanan kişilere özel yapılan üretimlerde çift mikrofon ve gürültülü baskılama yazılımları kullanılır. Gürültü azaltma teknolojisi sayesinde, etraftaki sesleri daha anlaşılır bir biçimde duyabilirsiniz.

Kullanıma başlanmasının ardından yaklaşık 1 ay içerisinde cihaza tam anlamıyla adapte olabilirsiniz. Bu sayede çok fazla beklemenize gerek kalmadan, istediğiniz sesleri duyma özgürlüğü yaşayabilirsiniz. İşitme cihazı fiyatları genel anlamda bütçeyi çok fazla sarsmamaktadır. Duyma probleminizin desibel seviyesine göre uygun olan türünü kullanarak, etrafınızda olup biteni duymaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Gökhan DUMAN 9 Ağustos 2017

Merhabalar, bu güzel içerik için çok teşekkür ederim. Hem akıcı hem bilgilendirici hemde sıkıcı değil ayriyeten reklamlarla da doldurulmamış.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.