3 yolcu otobüsü devrildi: 25 yaralı

Saatler ne zaman değişecek ?

29 Ekim doodle

Medyanın esiri olmayın, medya okuryazarı olun

Instagram paylaşımlarıyla sıra dışı tanıtım çalışmaları

Sosyal Meydan 28 Kasım 2016

Sosyal medyanın en etkili mecralarından biri olan Instagram, fotoğraf paylaşım siteleri arasında, kullanıcı ve etkinlik oranıyla öne çıkan platformlarından biri. Bu da markalar için Instagram’ı önemli bir noktaya getiriyor. Öyle ki artık promosyon çalışmaları, satış ve hedef kitle belirleme faaliyetleri için Instagram aktif şekilde kullanılıyor.

Dijital mecralardaki görsel paylaşımlarının kullanıcılardaki etkisi tartışılmaz boyutlarda. Bu anlamda markaların sosyal ağlarda, kullanıcıları görsel içerik üretmeye teşvik eden promosyon çalışmaları yürütmesi elbette tesadüf değil. Ayrıca Instagram’ın tıpkı Twitter’da olduğu gibi hashtag’ler üzerinden yayılım ve farkındalılık sağlaması, markaların işlerini daha da kolaylaştırıyor.

Bu görüşlerden yola çıkarak hareket eden isimlerden biri de bir pirinç gevreği (rice crispies)markası olan ve ABD’de tatlı dükkanı olarak faaliyet gösteren MisterKrisp’in sahibi Jessica Siskin. Siskin, Instagram üzerinden paylaştığı, pirinç gevrekleriyle yaptığı objeler, resimler, portreler ve uyarlamalara dair fotoğraflarla bir fenomen haline geldi.

Siskin, pirinç gevrekleriyle yaptığı, beklenmedik sanat çalışmalarının bu kadar beğeni toplayabileceğini tahmin etmediğini, artık Instagram üzerinden çok fazla sipariş aldığını söylüyor.

Sizin de işinizle ilgili büyüme planlarınız varsa, sosyal medya platformlarını daha etkin kullanabileceğiniz bu gibi yaratıcı projeler geliştirebilirsiniz.

İşte Siskin’in pirinç gevrekleriyle yaptığı çalışmalardan bazıları…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.