Microsoft’tan ortaklarına Windows 10 talimatı!

Sudan bulaşan hastalık tehlikesi

Uçak düşmeden önce duman alarmı vermiş

Farklı yaşlardasınız ama aşık oldunuz!

İnsan İlişkileri ve Davranış Biçimleri

Eğitim 30 Nisan 2016

İnsan ilişkilerinin doğru ve kaliteli bir şekilde sağlanabilmesi belli başlı bazı kriterler vardır. Bu kriterler hem sağlık bir konuşma şeklini hem de her iki tarafında birbiriyle olan iletişiminin doğru bir şekilde sağlanmasında etkili olur. Bunlardan en önemlisi konuşma tarzı denebilir. Konuşma kaba kibar gibi sınıflandırabileceğimiz pek çok şekilde olabilir.

Dikkat edilmesi gereken çoğu durumlarda kullanılan kibar bir dil insanların birbiriyle olan iletişimlerinde daha pozitif yönde etkili olur ve sorunsuz bir anlaşmayı sağladığı gibi dostluk arkadaşlık gibi daha samimi olabilmeyi de sağlar. Bu nedenle kibar bir dil kullanımı pek çok ortamda sağlıklı ve doğru bir iletişim kurulabilmesi açısından önemlidir.

İnsan ilişkilerinde etkili olabilecek pek çok etkenlerden birisi olarak giyim tarzını da ele alabiliriz. Fakat bu sadece bir etkendir çoğunlukla kişinin kıyafetleri ile onun kişiliği anlaşılamaz bu sadece ilk görünümde önemli olabilmektedir. İlk görüşteki izlenim sürecinde giyim tarzı hatta saç ve makyaj gibi etkenlerinde önemi vardır.

Bu nedenle ortama uygun bir giyim tarzının benimsenmesi hem ortama daha uyumlu olabilmek hem de kaliteli bir iletişim ortamı yaratabilmek açısından oldukça önemli bir etken olabilmektedir. Tüm bunların yanında İnsan İlişkileri ve Davranış Biçimleri pek çok açıdan ele alınarak pek çok kurallar ve kriterler ile en etkileyici şekilde sağlanabilir. Böylelikle kişinin toplumda daha doğru davranması sağlanır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.