Eurovision ne zaman ve nerede ?

Ernest Moniz yemek düzenledi

Panik atak belirtileri

1 Eylül  2016 DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimlerini

Eğitim 11 Nisan 2016

İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimlerini

Güvenlik Görevlileri için İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimlerinin Önemi

Güvenlik görevlileri görevi ve yetkisi içerisinde ki özel güvenli alanı sınırlarını olabilecek herhangi bir durumu engellemek için görev almaktadır.

Kontrolleri elle yapması yasaktır. Elektronik sistem ve cihazlarla insanların üstlerine çantasına bavul ve herhangi bir malzemesini kontrol etmek zorundadır.

Çalışan güvenlik görevlilerinin davranışı önemlidir. Etik dışı davranışlar bulunması nedeniyle bir çok işyeri olumsuz tepkiler alması üzerine bu durumdan şikayetçi özellikle en sık rastlanan tanıdığı kişilerin kayrılmasıdır.

İş yönünden ve ya tutma konusunda memleketlisi ve tanıdıklarına ayrıcalıklar tanıması baş safhada yer almaktadır.

Para maliyetini düşürmek için yapılan yıldırma çalışanı korkutma çalışanlara yasal hak tanımayarak sömürme ve emir ile kuralları yerine getirmemeleri için ihmal etmeleri kötü alışkanlık taciz ve bir çok teşkil edilen girişimler günümüzde bulunulmaktadır.

Böyle durumlarla karşılaşılmaması nedeniyle Güvenlik Görevlileri için İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimlerinin Önemi büyüktür.

Erken teşhis olası bir faciayı önler. Eğer teşkil edilip önlenememiş ise olaya hızla müdahale ederek duruma el konulabilir.

Fakat müdahale etmesi sadece bazı durumlarda  yeterli değildir. En uygun tepki iyi ayarlanmış dozu aşmayan müdahalelerde şirketin çalışanların ve sınır bölge alanına gelen herkesin sorumluluğu güvenlik görevlisine aittir.

Bunların yanı sıra eğer bir ani hareket yoksa kibarca uyarabilmek yapılan olayın durumuna göre bir daha yapmaması gerektiğini ikaz etmek.

Yetkisi dışı alanlara müdahale etmemek ve yetki alanını bırakmaması gibi bir çok durumun sorumluluğu üstlenmelidir.

Bunların bilincinde olan yetkin kişiler sorunsuzca görevlerini yapabilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.