Volvo 59 bin aracını geri çağırdı

Beyaz Show var mı ?

Şampiyon Cleveland Cavaliers

Google’ın Ürettiği Sürücüsüz Otomobil Kaza Yaptı

İletişim Becerileri Eğitimi

Eğitim 13 Mayıs 2016

 

İletişim Becerileri Eğitimi

Sosyal bir çalışma ortamında iletişimin doğru bir şekilde sağlanması önemlidir. Bunun için çalışanlar bazen iletişim tekniklerine ihtiyaç duyabilir hem daha etkili bir iletişim hem de sağlıklı bir iş performansının sağlanması için. İletişim beceresini edinen bir çalışan iş ortamında hızlı cevap vermek ve sorunlar karşısındaki hızlı cevaplar üretebilmek aşamasında oldukça büyük bir başarı gösterir.

Bu kişinin kendisine olan özgüvenini arttıracağı gibi iş yerinde iyi bir konuma gelmesi de olası bir durumdur. İletişim becerileri sadece iş hayatında değil özel ve eğitim alanında da kişiyi pek çok yönden etkileyebilir. Hızlı cevap diksiyon düzgünlüğü gibi etkenler iletişim becerisini arttıran bir diğer özellikleri ifade eder.

Tüm bu özellikler bazı kişiler için gerek yetiştirilme tarzından gerekse de büyüdüğü ortamdan kaynaklanarak çoktan kazanılmış olabildiği gibi bazıları içinse sonradan edinilebilir özellikler olmaktadır. Burada amaç var olan ve olması gereken iletişim tekniklerinin sağlanarak kişinin sosyal hayatta ve özellikle de iş hayatında daha etkili bir iş performansı göstererek daha başarılı olmasının sağlanmasıdır.

Bunun için İletişim Becerileri Eğitimi önemlidir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan ve anlayan birisi pek çok ortamda ne tür bir davranış göstereceğini bilir. Bilinçli davranış ve iş yerinde etkili bir yaklaşım ile performansını arttırır. Davranışın yanı sıra doğru bir dil kullanımı etkili konuşabilme özelliğinin elde edilmesi gibi etkenlerde önemlidir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.