Bu havayollarında yasak

Totti’nin 10 numaralı formasını uzaya gönderdi

Robot Yarışması´nda yine dünya birincisi oldu

Erkeğin dikkati üzerinde

İdeal kilo nedir?

İdeal kilo nedir? 

Toplumumuzda sürekli söylenen fakat yanlış biline bir bilgi vardır. Bu bilgi boyu 1.70 cm olan insanların kilosunun boyundan 10 eksik olması yönündedir. Yani boyu 1.70 olan kişilerin boyu 60 olmalıdır demek istenilmiştir. Bu tanı tamamen yanlıştır.

İdeal kilo insanların göz zevkine göre de belirlenmiştir. Ama bunun bir teorisi vardır. İnsanların sadece görünüşleri ile fazla kilom var ya da zayıfsın demek halk arasında çok meşhurdur. Herkesin gündemin de olan ideal kilo nedir? Son zamanlarda en çok araştırılan konulara arasında ideal kilo kavramı yer almaktadır.

Bayanlar ve erkekler için boy-kilo hesaplaması;

Bayanlar için ilk boyunun 1,5 metresine 45 kg, diğer kalan kısmına her 2,5 santime 2,2 kilo eklemelisiniz. Erkekler için ise durum biraz daha farklıdır. Erkelerin boyunun 1,5 metresi için 48 kilo ve diğer kalan kısmın için ise her 2,5 santime 2,7 kilo eklemeniz gerekmektedir. Ufak bir yapıdaysanız 10 eksilterek, iri bir yapıya sahipseniz %10 azaltarak hesaplama yapabilirsiniz.

Kitle ve yağ oranı hesaplaması

Kadınlar için diyet uzmanları tarafından yapılan bu hesaplamayı sizlerde kolaylıkla evlerinizde yapabilirsiniz. Yüzde 21 vücut yağ oranı bayanlar için uygundur. Obez olarak kabul edilmiş olan yağ oranı ise bayanlarda %30 dur. Erkekler için ise yapılan araştırmalarda oran 13-14 civarını kapsar ve yüzde 25’ten yukarısı obez olarak değerlendirilmektedir. İdeal kiloda kalabilmek için yaşa ve hareketliliğe bağlı olarak formül uygulamalısınız. Diyet yapmak çok basittir. Psikolojiniz ile ve matematiğinizle ideal kilonuza erişebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.