What This Monkey Does When She Gets Hungry Is Absolutely Hilarious

Jakuzi; farklı bir banyo aracıdır

Dünyayı Gezen Kedi: Dubai foto galeri

En uzun uzay görevi başarıyla tamamlandı

Hipnotik Uyku nedir ?

Sağlık ve Yaşam 16 Haziran 2017

Uyku her türlü canlının en temel ihtiyaçlarından birisidir ve uykuya harcanan sürelerin çoğu kez bilimsel makalelere konu olmakta ve olmaya da devam edeceği görülmekte.

 Özellikle hayatlarını belirli bir amaca vermiş insanlar için kaybettikleri zaman çok değerli olacak ki uykuya ayrılan zamanı minimum seviye

düşürmek için çok çaba harcadıkları aşikar. Hipnotik uyku bireyin uyku da dinlenerek geçirdiği zamanı kısaltmaya yarayan uygulaması zor bir teknik olarak biliniyor. İsmet İnönü, Churchill gibi zamanları kıymetli insanlar bu teknik sayesinde uykuya ayırdıkları süreyi en aza indirgeyip, işlerine daha fazla zaman ayırmak için hipnotik uyku tekniğini kullanmışlardır.

Peki Hipnotik Uyku Nasıl Uygulanır ?

Hipnotik uyku tekniğini uygulayabilmek için son derece güçlü bir irade gerekli olabilir, uzun süreler boyunca denemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tekniğin başarılı olabilmesi için sırt üstü uzandığımız yatakta yastık kullanmadan, olabildiğince rahat hissedilmeli ve rahatsız etmeyecek kıyafetler giyilmesi gerekir. Başka bir tavsiye ise tamamen çıplak olmak.Ortam sessiz olmalı ve zihnimizi boşaltmalıyız. Yatakta kendimizi tamamen salmalı ve en rahat ettiğimiz pozisyonu bulup, kaslarımızı gevşetmeliyiz. Eğer yeterli konfor sağlanır ve odaklanmada sıkıntı yaşanmazsa bir süre sonra uçmuş gibi hissedeceğiz. Meditasyonumuzu tamamladıktan sonra 8 saatlik bir uyku çekmiş gibi dinç olacağız. Yaklaşık 20-30 dakika hipnotik uyku 8 saat uykuya bedeldir. Bu teknik doğru uygulandığı takdirde belki de hayatınızda çok şey değişecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.