GOOGLE SIRALAMALARINDA SEONUN ÖNEMİ

Dünya’da hava durumu

Donnelly ailesi, Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi

Salmonella Nedir?

Bizim Hesap Muhasebe Programı

Web Dünyası 15 Ağustos 2016

Muhasebe programı nedir?

Bu programlar için ilerleyen teknoloji ile birlikte çağımızın getirdiği zorunluluklardan biridir diyebiliriz. Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması, kolay erişilebilir olması sayesinde şirketlerin kullanım alanına girmiştir.

Özellikle büyük şirketler için defter ya da masaüstü programlar ile muhasebe yapmak çok zor olduğundan dolayı muhasebe programı tercih edilir.

Bu sayede şirket ile ilgili borçlar, stoklar, ödemeler, senetler ve sahip olduğu varlıklar gibi birçok bilgi kolayca işlenebilir, ödemeler takip edilebilir. Şirketin gelir – gider hesabı hatasız bir şekilde kontrol edilebilir.

Programı kullanmak eğitim gerektirmez. Basit olması sayesinde çabuk öğrenilebilir. Normal şartlarda en az iki kişinin yapabildiği işi tek kişi daha kısa zamanda ve daha az yanılma payı ile yapabilir. Böylece vakit ve nakitten tasarruf etmiş olursunuz.

Muhasebe programı neden kullanılır?

Muhasebe kısaca işleri düzenleyip yürütmek demektir. Bir iş yerinin düzenli işler yapabilmesi ve düzenli bir gelir – gider tablosu oluşturabilmesi için mutlaka muhasebe kayıtlarını tutması gerekiyor.

Bu kayıt tutma işlemi uygarlıkların doğuşundan bu yana hep var olmuştur.

Önceden muhasebe için kullanılan kalın defterler vardı. Bu muhasebenin en geleneksel halidir. Excel de bu yöneteme alternatif olabilecek kadar eskidir. Her iki şekilde de ciddi miktarda zaman ve enerji israfı yapılmış oluyor. Bir de hesapların karışması durumu var ki, bu hataların tespit edilip düzeltilmesi çok daha büyük problemlere yol açıyor. Yani muhasebe programı iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.

Web tabanlı muhasebe programı kullanarak her hangi birine ihtiyaç duymadan, internet olan her yerde bilgisayar ya da mobil cihaz ile hesaplara rahatça ulaşabilirsiniz. Bu sayede tahsil ya da ödemelerinizi gözden kaçırmazsınız. Oluşabilecek her hangi bir cari açığı kolayca fark edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.