Dağ 2 Sinemalarda

Marmara Kazım bakın hangi oyuncunun babası

Adobe Flash tarih oldu

Kelliğin Oluşumu, Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri

Güvercin nasıl beslenir ?

Hayvanlar 7 Mart 2016

Güvercin nasıl beslenir ? Yiyecekleri nelerdir

GÜVERCİN BESLEMEK VE BAKIMI

Dişi güvercinlerin senede dört-altı defa yumurtlama dönemi olur. Genellikle kuluçkaya iki yumurta bırakır. 2,5 buçuk hafta sonunda ise kuluçka dönemi bitmektedir. Yumurtadan çıkan yavrular yaklaşık bir ay içerisinde yetişkin olmaktadır. Yetişkinliğe geçen yavrular 10-15 gün içerisinde anne ve babalarından ayrı olarak uçmaya başlarlar.

Güvercin Barınağı Nasıl Olmalıdır?

GÜVERCİN BESLEMEK VE BAKIMI 2

Barınak yaparken amaç güvercinin yaşayabileceği ideal ortamı sağlamaktır. Teraslarda ve balkonda güvercin barınağı oluşturulabilir. Açık alanlarda oluşturulan barınaklar yerden belli bir yükseklikte yapılmalıdır.

Bunun nedeni zeminin kuru kalması, mikropların güvercinlere bulaşmaması gibi etkenlerdir. Kalitesiz barınaklar güvercininiz için sağlıklı değildir ve olumsuz durumlar yaratır.GÜVERCİN BESLEMEK VE BAKIMI 3

Alırken gösterdiğimiz özeni güvercin bakımında da göstermeliyiz. Barınağın boyutlarını göz önünde bulundurarak fazla güvercin koymamaya dikkat edin. Barınağınız direk olarak güneş ışığı almalıdır.

Güneş ışığı yavruların D vitamini ihtiyacı ve gelişmesi için çok önemlidir. Güvercin barınaklarında ısının çok kontrollü olmasına gerek yoktur. İnsanlarla aynı hava koşullarında yaşayabilirler. Barınakta soğuk zamanlarda cam açılmaması, sıcakta yeterince havalandırılması ve gölge sağlanması yeterlidir.

Güvercin Barınağı Nasıl Temizlenir?

Barınak temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Her gün yem ile dışkı artıkları temizlenmeli, hava durumunu göz önünde bulundurarak yeterince havalandırılmalıdır. Aksi halde mikrop üreyebilir ve güvercinler hastalanabilir.

Güvercin Ne İle Beslenir?GÜVERCİN BESLEMEK VE BAKIMI

Güvercinler çok fazla yem tüketmezler. Bu nedenle küçük miktarlarda ve besin değerleri yüksek yemler tercih edilmelidir. Kalsiyum ile proteinin yeterli miktarda olmasına özen gösterilmeli ve güvercinlerde yağlanma problemi yaşanmamasını sağlayacak şekilde yemin içeriği ayarlanmalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.