İznik’te yeni bir lahit bulundu

FIFA’nın yeni başkanı Infantino!

Ezel Beach Hotel İncelemesi

15 Ludicrous Cosplay Costumes That Will Blow You Away

Güvensizlikle başa çıkma yolları

Eğitim 4 Mayıs 2016

Güvensizlikle başa çıkma yolları

“İnsan ve insan ilişkileri dört temel öğe üstüne kuruludur: sevgi saygı güven sadakat. Herhangi birisi eksik olduğunda veya olmadığında ilişkiler ve kişilikler çatırdamaya başlar. Bunların arasında hepsini doğuran güvendir aslında yaşamak için önemsiz etkisiz gibi görünen basite alınan ama temel taş olan güven.

Peki, biz kendimize veya bir başkasına güvenmekte zorluk çekiyorsak ne yapacağız? İlk olarak bizim güvenimizi kıran şeyin ne olduğuna karar verip güvensizlikle başa çıkma yollarını arayacağız. Bir konuda kendimize tam anlamıyla güvenmek için o konuda bilgi sahibi olduğumuz yeterli olduğumuz konusunda kendimizi ikna etmemiz gerekir. Bunun içinde bu eksik yönü tamamlamak için çalışıp bunun  bir kusur değil de geçici bir duygu olduğuna inanmamız gerekir.

Eğer rahatsız olduğumuz şeyi düzeltemiyorsak ne yapmalı? Belki en zoru bu gibi gözükebilir ama zor olan her şeye en azından bir adım yaklaşmak bile size inanılmaz bir keyif verecektir. Birinden üstün olmak yerine kendinizi aştığınızı görmek özelliğinize bir katta olsa çıkmanın hazzını yaşadığınızda güveniniz iki kat artmış olacaktır. Çünkü kolay olanı herkes yapar ama siz uzak olana bir adım yaklaşmayı başardınız.

Hayatınızdan eksiklikleri yorgunlukları çıkardığınızda asıl yaşadığını hissedersiniz kaybetmekten güvenmekten reddedilmekten korkmadığınızda başarırsınız. Şu hayatta hiç kimse kusursuz değildir bu yüzden hepimiz kusursuz kusurlarımızla güzeliz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.